Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 23:13 Bu haber 747 kez okundu
 
Atakum’a Yeni Pazaryeri
Atakum Belediyesi ve Samsun Pazarcılar Odası iş birliğiyle Yenimahalle'de oluşturulan pazaryeri hizmete başladı.
YAŞAM Haberi
Atakum’a Yeni Pazaryeri

Yenimahalle Alparslan Sokak'ta pazar yeri açılışı gerçekleştirildi.

 

Pazar yerinin açılışına, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüb Güler, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, Samsun Zücaciye, Kırtasiye ve Bijutericiler Odası Olcay İnanç, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

 

 141 pazar esnafının hizmet vereceği alanda, çalışanların ve vatandaşların yararlanacağı sosyal donatı alanları oluşturuldu. Aynı zamanda güvenli terazi uygulamasının olduğu pazar yerinde caddelerin giriş çıkışları ve vatandaşların rahat alışveriş yapabilmelerini sağlamak için de kaldırım düzenlemesi gerçekleştirildi.

 

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı Eyüb Güler, "Pazarcılarımız küçük sermayelerle kendilerini ayakta tutmaya çalışan bir topluluk. Bizler yaptığımız işlerden zengin olabilecek veya kaliteli hayat yaşayabilecek bir kesim değiliz. Önce tüccar ve esnaf ayrımını çok iyi yapmak lazım. Kendi emeğimizle ve çabamızla bu soğukta mahalledeki ailelere hizmet getirerek ayakta durmaya çalışıyoruz. Burada kazandıklarımızla evimize ekmek götürüyoruz. Geçmişten gelen alışkanlıkla belediyeler bazen bizim işlerimizi yapıyorlar. Esnafımıza belediyelerin ufak destekleri bizleri sevindirir.

Pazarlarımız belediyelerimize bağlıydı. Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci, pazarları ilgilendiren kesim olan Pazarcılar Odamızla peşkeş çekmek niyetiyle değil 'Herkes görevini yapsın zihniyetiyle' birlikte belediyenin görevlerini de üstlenerek odamıza devretti. Bu teşkilat olarak bizi çok sevindirdi. Pazarcıları ve halkımızı da memnun etti. Bu uygulama daha kaliteli pazar hizmeti verilmesine neden olacak. Pazarcıların ihtiyacı olan sosyal alanlarla, güvenliğiyle esnafların daha iyi şartlarda çalışmalarına imkan sağlayacak. Başkan Deveci'ye teşkilatımız adına teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin devamını istiyorum" dedi.

 

 

Pazarın esnaflara ve bölgede yaşayan yurttaşlara hayırlı olmasını dileyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, "Esnafı mutlu olmayan bir kentin ayağı topal demektir. Biz bu kentte yaşayan insanların yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bizim görevimiz bu. Uzun bir süredir pazar yerleri konusunda çalışıyoruz. Pazarcılar Odası'nın derli toplu olması gerekiyordu. Çalıştıkları yerlere sosyal donatılar eklememiz, vatandaşların pazardan alışveriş yapmalarını kolaylaştırmamız da gerekiyordu. Bu sadece zabıta gücüyle olmamalı. Sivil toplumla beraber görevimizi yapmalıyız.” Diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum’a, Yeni, Pazaryeri,
Yorumlar
Haber Yazılımı