Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:46 Bu haber 295 kez okundu
 
Atakum Anadolu İHL TÜBİTAK Proje Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Türkiye ikincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
Atakum Anadolu İHL TÜBİTAK Proje Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu


TÜBİTAK tarafından bu yıl 50.si düzenlenen Final Yarışması Ödül Töreni, Ankara’da, ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Salonunda gerçekleşti. 63 ilden, 202 farklı okuldan toplam 220 projenin katıldığı final yarışmasına katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “Akran Rehberliği” projesi ile Türkiye ikincisi oldu.

 

Değerler eğitimi kategorisinde 17 proje içinden Türkiye ikincisi olan  “Akran Rehberliği” projesini anlatan Anadolu İmam Hatip Lisesi  Meslek Dersi öğretmeni Ülkü Dal “ Hazırlamış olduğumuz projenin amacı, lise öğrencilerinin ahlaki olgunluk düzeylerini tespit etmek ve bu düzeyin akran rehberliği ile uygulanacak değerler eğitimi  programı ile değişip değişmediğini ortaya koymaktır. Eğitim ve öğretimde akran desteğinin ve rehberliğinin kullanılmasının yaygınlaştırılmasında örnek olması açısından önemli bir çalışmadır. Ayrıca akran rehberliği ile değerler eğitimi verilmesinin  lise müfredatından ilk örneği olması amaçlanmıştır. Projemiz Bölge birinciliğinin ardından Türkiye ikincisi oldu. Bu başarının gururu ve mutluluğunu yasıyoruz” dedi.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  9.sınıf Öğrencileri  Ayşenur Gören ve İrem Koca  ‘İmam Hatipli gençler olarak imam hatip liselerini ve okulumuzu TÜBİTAK yarışmalarında temsil etmek ve Türkiye 2.si olmak tarif edilmez bir mutluluktu’ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Anadolu, İHL, TÜBİTAK, Proje, Yarışmasında, Türkiye, İkincisi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı