Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 21:24 Bu haber 712 kez okundu
 
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ilçede görev yapan muhtarlara iftar yemeği verdi
Yalı Kafe& Restoran'da verilen yemeğe, Atakum Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı.
SİYASET Haberi
 Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci  ilçede görev yapan muhtarlara iftar yemeği verdi

Atakum Belediyesi'nde kurulan Muhtarlar Meclisi'nin kurumsallaşacağını ifade eden Başkan Deveci, "Önümüzdeki günlerde de meclisimizin ikincisini gerçekleştireceğiz. Kararları belediye meclisine taşıyacağız ve bunu sürdüreceğiz. Buna benzer kurumlar da oluşturacağız. Kent Konseyi'nin bu ay içerisinde toplanması gerekiyor. Onu güçlendireceğiz. Kent yönetiminde katkısı olabilecek sivil toplum kuruluşlarının hepsini davet edeceğiz. Muhtarlar da kırsal kesimin sorunlarını taşıyabilecek temsilciler seçecek. Atakum'u ortak akılla yönetebilmenin tüm kanallarını açık tutmalıyız.

 Atakum sahilinde bulunan Yalı Kafe&Restoran alanı İller Bankası tarafından satılmak istenyor. Sahilde bir tek bu alan kaldı. Atakum'a zaten bir yığın kötülük yapılmış, son kötülük de bu olur. Samsunluların bu alanın korunması ve başka bir yapıya açılmaması için bizlerin arkasında dik durması lazım" dedi. 

Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal ise Başkan Deveci'ye daveti için teşekkür ederek, "Bu buluşmaların daha sık olmasından yanayım. Artık biz Atakum'u beraber yöneteceğiz. O yüzden dertlerimiz de, sevincimiz de samimiyetimiz de beraber olmalı. Yalı Kafe alanıyla alakalı  olarak sizin arkanızda olacağımızı taahhüt ediyorum.  Bu alanın yine böyle kalmasından yanayız" diye konuştu. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Atakum, Belediye, Başkanı, Av., Cemil, Deveci, , ilçede, görev, yapan, muhtarlara, iftar, yemeği, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı