Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 16:30 Bu haber 3611 kez okundu
 
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve bazı müdürlere İçişleri Bakanı Soylu’dan soruşturma izni
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Belediye Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Müdür Vekili İsmail Apaydın, eski İnsan Kaynakları Müdürü Şerafettin Yılmaz ve Temizlik İşleri Müdür Vekili Seher Alev kaya hakkında soruşturma izni verdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediye Başkanı  Cemil Deveci ve bazı müdürlere  İçişleri Bakanı Soylu’dan  soruşturma izni


Atakum Belediyesi'nde çalışan işçilerin Fen İşleri Müdürlüğü'nden Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne istekleri dışında ve gerekçe gösterilmeden görev yeri değişikliği yapılması, belediye yönetimiyle görüşme isteklerinin reddedilmesi, diyalog yollarının kapatılması, görev tanımı yapılmaması nedeniyle sosyal izolasyon, umutsuzluk ve çaresizlik hissi oluştuğu,  mobbinge (Bezdiri) maruz kaldıkları ve iş akitlerinin feshedildiği iddiaları ile  İçişleri Bakanlığına dilekçe vermişler ve İçişleri Bakanlığı da müfettiş gönderek iddiaları soruşturmuştu.

 

Bu soruşturmanın ardından İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin şikayetleri haklı bulduğu ve müfettişlerin üzenlediği rapor sonrasında Atakum Belediye BaşkanıCemil Deveci ve adı geçen yetkililer hakkında soruşturma izni verdiği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın 2020/141 sayılı talebi üzerine, 18.06.2020 tarihinde vermiş olduğu soruşturma izninin bugün Atakum Belediyesi'ne tebliğ edildiği bildirildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediye, Başkanı, , Cemil, Deveci, ve, bazı, müdürlere, , İçişleri, Bakanı, Soylu’dan, , soruşturma, izni,
Yorumlar
Haber Yazılımı