Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 19:55 Bu haber 618 kez okundu
 
Atakum Belediye Meclisi, belediyenin 2020 yılı mali hazırlık bütçesini oy birliği ile onayladı.
Atakum Belediye Meclisi ekim ayı toplantısı Atakum Belediye Başkanı Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti.
SİYASET Haberi
Atakum Belediye Meclisi, belediyenin 2020 yılı mali hazırlık bütçesini oy birliği ile onayladı.

 Komisyonlardan havale edilen 12 gündem maddesinin bulunduğu mecliste, 11 madde oy birliği, 1 madde ise oy çokluğu ile karara bağlantı. Meclis gündeminde Atakum Belediyesi'nin 2020 yılı mali bütçesi ise, 210 milyon TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

SORUMLULUK ALTINDAYIZ

Başkan Deveci, Merkezi hükümetten gelen payın sadece memur maaşlarını ödediğini söyleyerek, "Geriye kalan bir miktar bütçe de kredi borçlarına gidiyor ve oradan bize bir şey kalmıyor. Gelir olarak kalan tek kalem emlak vergisi. Bununla da işçilerin maaşlarını ve borçları ödeyip, çöp toplayacağız ve bu kent için yatırımlar yapacağız.  Ben geçmiştekilere 'Yönetmediniz, borç bıraktınız' buralarda değilim.

 Bu yükü taşıyacağız. Bunun başka bir yolu yok. Biz Atakumluyuz, dün sorumluluğunuz olmayabilir veya olabilir ama bugün hepimiz yaşadığımız koşullarda sorumluyuz ve başka çaremiz yok" ifadelerini kullandı.


YALI KAFE SATILIYOR


İller Bankası'nın mülkiyetinde olan Yalı Kafe'nin satışının yeniden gündemde olduğunu belirten Başkan Deveci, "İller Bankası, bizlere ihtarname gönderdi. 'Sizinle olan kira sözleşmemizi yenileyemiyoruz' dediler. Bizim de konuyla alakalı hukuki anlamda yapabileceğimiz bazı şeyler var. Yalı Kafe'ye ilişkin iki teklifimiz var. İkiz Kulelerin olduğu bölgede 13 dönümlük bir arazimiz var, o araziyle Yalı Kafe'yi takas etmeyi teklif ettik. İhtarnameden sonra bu teklifimizin yanı sıra onlara, 'Bize kredi verin ve bizde orayı satın alalım' dedik.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Belediye, Meclisi,, belediyenin, 2020, yılı, mali, hazırlık, bütçesini, oy, birliği, ile, onayladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı