Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 15:39 Bu haber 738 kez okundu
 
Atakum Belediye Meclisi Yalı Kafe İçin Birleşti
Atakum Belediye Meclisi'nin tüm üyeleri İller Bankası tarafından satışa çıkarılacağı açıklanan Yalı Kafe'nin Restoran Bölümünün satışına engel olma kararı aldı.
SİYASET Haberi
 Atakum Belediye Meclisi Yalı Kafe İçin Birleşti


Atakum Belediyesi'nin AK Parti ve CHP'li Meclis üyeleri Yalı Kafe Restaurant bölümünün satışının engellenmesi ve bunun sağlanması için gerekirse AK Parti ve CHP'li üyelerin komisyon oluşturularak birlikte Ankara'ya gitmesi konusunda görüşbirliği sağlandı.

 


Atakum Belediye Meclisi 2019 yılı haziran ayı 11. birleşimi 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. Komisyondan havale edilen 16 maddenin 1'i oy çokluğuyla, 14'ü oy birliğiyle bir madde de komisyonda bekletilmek üzere karara bağlandı. 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, İller Bankası'nın Atakum sahilindeki Yalı Kafe Restoran alanının satışa çıkarılmasına karşı meclis üyelerinden destek istedi. Başkan Deveci, "O alan Atakum’un denize açılan tek yeri. Bu konunun Atakum Belediyesi ile bir ilgisi yok. Bu işte herkes birlikte durmalı. Çünkü Atakum’un yararınadır ve Atakum’un olmazsa olmazıdır. Sahile, yeşile, denize olan duyarlılıklarımızı koruyalım" dedi.

 

ANKARA'YA GİDELİM 

İller Bankası'nın alanı satışa çıkarmak istediğini daha önce kamuoyuyla paylaştığını hatırlatan Başkan Deveci, "İller Bankası'na yazılı bir öneri götürdük. Talebimiz o alanı yukarıda bir arsayla takas etmekti ama kabul edilmedi. Eğer orası satılırsa, sahil de kaybedilir ve Atakum’un Kavak’tan bir farkı olmaz. Atakum’un iç kasaba haline dönüşmesine katkınız olacaksa, onu da herkes aynaya bakıp düşünmeli. Buna izin vermemeliyiz. 

 Bu konuda özellikle iktidar partisi mensubu meclis üyelerimizden destek istiyorum. Gerekirse toplanıp birlikte Ankara’ya gidelim. Hassasiyeti anlatalım. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile de görüştüm, o da konuya duyarlı.  Örneğin Meteoroloji’nin olduğu alan da var oraya da sahip çıkalım. Buralar, bizi sahil kenti yapacak iki alan. Bunlar bu kentin değerleri. Bu işte herkes birlikte durmalı.  Sahile, yeşile, denize olan duyarlılıklarımızı koruyalım." diye konuştu.

AK PARTİ'DEN DESTEK 

Atakum Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Recep Kemal Certel, ise Başkan Deveci’nin destek vererek, “Söylediğiniz konulara katılıyorum. Gerçekten sahilde bir tek Yalı Kafe’nin olduğu alan kaldı. Bizim üzerimize düşecek bir şey varsa biz de katkı verelim.  Bir heyet oluşturup Ankara’ya beraber gidip anlatılabilir. İller Bankası buraya maddi kazanç gözüyle bakıyor olabilir, onlara bu kazancın başka şekilde olabileceği de anlatılabilir. Konuyla ilgili iyi bir bilgilendirme yapılırsa ben kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Yeter ki iyi anlatalım” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Atakum, Belediye, Meclisi, Yalı, Kafe, İçin, Birleşti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı