Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 12:08 Bu haber 1586 kez okundu
 
Atakum Belediyesi 100 kilometre yeni yol açtı
Atakum Belediyesi, kentin yeni gelişen bölgelerinde yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürürken, yeni yolların uzunluğu 100 kilometreyi aştı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi  100 kilometre yeni yol açtı

 

Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentsel mahallelerde oluşan yeni yerleşim alanlarının yanı sıra ulaşım zorluğu yaşayan kırsal bölgelerde yol açma ve yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Çalışma programı kapsamında Atakum’un ulaşım ağını genişletmek için çalışan ekipler, kırsal bölgelerde çetin arazi koşullarında görev yapıyor. 28 kırsal mahallenin yanı sıra hızla yapılaşan kentsel mahallelerde de çalışan ekiplerin son dönemde ulaşıma elverişli hale getirdikleri yol uzunluğu 100 kilometreyi aştı.

 

 

ZORLU FİZİKİ KOŞULLARDA YOL MESAİSİ

 

Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin Kasnakçımermer, Güneyköy, Şenyurt, Elmaçukuru, Erikli, Yeşiltepe, Kayagüney ve Özören gibi çetin arazi koşullarına sahip kırsal mahallelerinde zorlu koşullarda mesai yapıyor. Ekipler, daha önce taşıt ulaşımı sağlanamayan bölgelerin kent merkezi ile bağlantısını sağlıyor.

 

Yollarda da genişletme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kentin kıyı bölgesinde yer alan ve yapılaşma hızı yüksek olan Küçükkolpınar, Büyükkolpınar, Balaç, Mevlana, Yenimahalle, Alanlı, Körfez, İncesu, Çakırlar, Güzelyurt, Yeşilyurt, Taflan Merkez ve Taflan Camii gibi mahallelerinde de yeni oluşan konut alanlarının yolları açılıyor. Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kent genelindeki alt ve üst yapıya yönelik hizmetlerin iklim koşulları uygun olduğu sürece devam edeceğini kaydetti.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, , 100, kilometre, yeni, yol, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');