Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 14:18 Bu haber 2469 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Çalışanlarından Borç Alacak
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyenin mali olarak zor durumda olduğunu ve personel çıkarımı yapmamak için ocak-şubat ayına kadar maaşlardan yüzde 25-30 kesinti yapılarak tasarrufla personele borçlanacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
Atakum Belediyesi Çalışanlarından Borç Alacak

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye personeliyle Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde geniş bir toplantı gerçekleştirdi. Belediyenin 6 ay süresince ekonomik olarak yaşadığı problemleri anlatan Başkan Deveci sıkıntılı süreci beraber atlatmak istediğini söyledi. Türkiye'ye örnek bir seferberlik göstereceklerini belirten Başkan Deveci, "Çocuklarımıza karşı sorumluluklarınızı yerine getiremediniz. Onun için bu bedeli ödememiz ve bu yükü beraber taşımamız gerekiyor." dedi.


AMACIM GEÇMİŞİ SUÇLAMAK DEĞİL

Başkan Deveci, "Atakum Belediyesi'nin bin 350'ye yakın personeli var ve belediye çalışanları itibarıyla iyi planlanmamış. Ben gerideki yöneticileri suçlayarak ya da onların eksiklerini öne çıkararak önümüzdeki süreci planlamayı düşünmüyorum. Amacım onları şikayet etmek değil. 'Ne oldu da bu belediye tıkandı? Yönetilemez hale geldi?' sorusunun cevabını ister istemez geride arıyoruz. Atakum Belediyesi inşaat sektörünün ya da kentin çok hızlı büyüyor olmasına dayanarak bütçesini oluşturmuş ve kadrosunu ona göre planlamış. Türkiye'nin bir gün tıkanacağını, inşaatın çökeceğini hesaplamamış." diye konuştu.
 

MAAŞINIZDAKİ EKSİKLİĞE KATLANIN AMA ÇOCUKLARINIZA HİSSETTİRMEYİN!..


Atakum Belediyesi'nde görev verilemeyen nerede çalıştığı bilinmeyen yüzlerce kişi olduğunu ifade eden Başkan Deveci, " Bizim merkezi bütçeden gelen gelirimiz her ay azalıyor.  Belli ki merkezi bütçede de sorunlar var. Gelirler toplanamıyor, millet vergisini ödeyemiyor. Atakumlular emlak vergilerini 100 TL'lik taksitler halinde ödeyebiliyor.  1-2 yıl içerisinde anlattığım sorunların hiçbirisi kalmayacak. Maaşınızın bir bölümünü biz belediyenin başka bir kısmına aktarıyoruz.


 Her yerden çöp ile ilgili şikayet aldım. Her sabah kalktığımda telefonuma 150-200 adet fotoğraf geliyor. Çöp toplanmadı, su akıttı diye ya da temizlik görevlisi eli cebinde diye fotoğraf çekip gönderen var. Dost mudur? Düşman mıdır? Ne olduğunu bilmiyorum ama her sabah daha yatağımdan kalkmadan sanki sinir sistemimi bozmak için özel çaba sarf eden bir devriye grubu var. Sizden bir ricam var. Birincisi, maaşınızdaki eksikliğe birkaç ay katlanın ama çocuklarınıza htirmeyin. Bu ağır tablonun altından beraber kalkacağız. Birkaç ay bu kesintiye katlanacağız. Çocuklarınıza htirmeyeceksiniz. Eşinizle paylaşacaksınız ama çocuğunuzun yaşantısından kısmayacaksınız. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, Çalışanlarından, Borç, Alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı