Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 15:45 Bu haber 506 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu kuruyor
Atakum Belediyesi tarafından, Atakum’da yaşayan 8-13 yaş grubu çocukların müzik becerileri geliştirmek ve ses eğitimi vermek için Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor.
SANAT Haberi
Atakum Belediyesi  Çok Sesli Çocuk Korosu kuruyor

Proje kapsamında, müziğe yatkın çocuklar bir araya gelip temel müzik eğitimi alarak, çok sesli koro kültürünü öğrenecek.

 

Atakum Belediyesi tarafından, Atakum’da yaşayan çocukların müzik becerileri geliştirmek ve ses eğitimi vermek için Çok Sesli Çocuk Korosu kuruluyor. Proje kapsamında, Atakum’da farklı okullarda okuyan müziğe yatkın çocuklar bir araya gelerek kaynaşacak ve temel müzik eğitimi alarak, çok sesli koro kültürünü öğrenecek. Atakum Belediyesi Çocuk Korosu çalışmaları sayesinde çocuklar, müzik becerilerini geliştirirken, ses eğitimi, takım oyunu, grup çalışmaları, sahne disiplini, topluluk karşısında kendilerini ifade etme becerileri gibi birçok yetenek kazanması hedefleniyor.

 

SON BAŞVURU: 21 OCAK

Sanatçılar ve müzikseverlerin yetişmesini desteklemek adına kurulacak olan ve çocukların ortak bir paylaşım içerisinde bulunup, yeni arkadaşlıklarla sosyal çevrelerini geliştirme imkanı da bulabileceği Atakum Belediyesi Çocuk Korosu için son başvuru tarihi 21 Ocak Salı günü.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, , Çok, Sesli, Çocuk, Korosu, kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı