Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 13:52 Bu haber 2890 kez okundu
 
Atakum Belediyesi de EDS Kuruyor
Samsun Büyükşehir'in Samsun'da EDS Kurulması kararının ardından dün gerçekleştirilen Atakum Belediye Meclis toplantısında Atakum'a EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) Kurulması Teklifi Komisyona sevkedildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi de EDS Kuruyor

Atakum Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısını dün gerçekleştirmiş ve 13 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara sevkedilmişti.

 

Komisyonlara sevkedilen tekliflerin arasında Samsun Büyükşiehir Belediyesi gibi Atakum'a da EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) Kurulması için Başkan Cemil Deveci'ye yetki verilmesi ile ilgili teklifin de olduğu ortaya çıktı.

 

Meclise Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan teklifte Atakum'da trafiğin yoğun olduğu caddelere EDS kurulması, bununla ilgili görüşmeler yapması için Başkan Cemil Deveci'ye yetki verilmesi isteniyor.
 

Komisyona sevkedilen teklif kabul edilirse Atakum'a da belirli caddelere yap işlet devret sistemi ve Hasılat Gelir Paylaşımı Modeli ile belediye, ortalama hız tespit ve kırmızı ışık ihlallerinde bulunan arabalara yazılan cezalardan pay alacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, de, EDS, Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı