Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 15:16 Bu haber 1434 kez okundu
 
Atakum Belediyesi İkinci Anaokulu açıyor
Atakum Belediyesi AtaÇocuk Anaokulu’nun ikinci şubesini açmaya hazırlanıyor.
EĞİTİM Haberi
Atakum Belediyesi İkinci Anaokulu açıyor

İkinci AtaÇocuk Anaokulu’nda  sekiz ayrı sınıf daha hizmet verecek

 

 

Atakum Belediyesi’nce ilk şubesi ağustos 2020’de açılan AtaÇocuk Anaokulu, ikinci şube için hazırlıklarını tamamlıyor.

 

 Geçtiğimiz yıl Mevlana Mahallesi’nde  hizmete açılan  AtaÇocuk Anaokulu, sekiz sınıflı Yenimahalle şubesi ile daha fazla çocuğa eğitim olanağı sunacak. Atakum’un en yüksek nüfuslu mahallesi olan Yenimahalle’de açılış hazırlıkları gerçekleştirilen AtaÇocuk Anaokulu’nda kayıtlar kısa süre içinde alınmaya başlanacak.

 

AtaÇocuk Yenimahalle Anaokulu’nda tam zamanlı İngilizce eğitim uygulanacak. 3-6 yaş arası çocukların yararlanabileceği kreşte öğretmenler ve öğrenciler arasındaki tüm diyaloglar İngilizce dilinde gerçekleşecek. Minik öğrenciler; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltılarını hafta içi hergün AtaÇocuk Yenimahalle Anaokulu’nda yiyecek. Çocuklar için uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan özel bir beslenme programı uygulanacak.

 

 

Minik öğrenciler, eğitimlerine her sınıfta bir öğretmen bir de yardımcı öğretmen eşliğinde eğitime devam edecek. Eğitim atölyeleri ve laboratuvarlarında dokunarak, deneyerek öğrenme fırsatı sunacak olan AtaÇocuk Yenimahalle Anaokulu, Atakumlu minikleri; bilim, kültür ve sanat alanlarında yaşama hazır hale getirmeyi amaçlayan faaliyetlerde bulunacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, İkinci, Anaokulu, açıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı