Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 18:58 Bu haber 2231 kez okundu
 
Atakum Belediyesi ile TÜM BEL-SEN Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı
Atakum Belediyesi ile TÜM BEL-SEN arasında Atakum Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törenle toplu iş sözleşmesi imzalandı.
EKONOMİ Haberi
  Atakum Belediyesi ile TÜM BEL-SEN Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı


 Atakum Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen törene, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Atilla Tekcan, Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Av. Merve Selin Cengiz, TÜM BEL-SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, TÜM BEL-SEN Samsun Şubesi Hukuk ve HİS Sekreteri Kamuran Batdal, TÜM BEL-SEN Samsun Şubesi Atakum Belediyesi Temsilcisi Lale Saraç Genç, birim müdürleri, belediye personeli ve basın mensupları katıldı. 

Sözleşme kapsamında ise belediye bünyesindeki memurların yüzde 80 olan sosyal denge tazminatı yüzde 100’e çıkarılırken aynı zamanda kreş, yemekhane, ulaşım ve sosyal tesislerden indirimli faydalanmaları sağlandı. Sözleşme ile Müdür personel arasında tazminat ayrımı kalktı, tüm memurlar tazminatın Yüzde 100'ünü alacak. Daha önce disiplin cezaları ile birlikte verilen tazminat kesilmesi ile ilgili cezalar da kaldırılırken belediye çalışanları belediyeye ait tesislerden yüzde 25 indirimle yararlanacak. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü de Atakum Belediyesi'nin kadın çalışanlarına tatil olacak.

SUAT YILDIZ: BİZLER KATMA DEĞER ÜRETMELİYİZ

TÜM BEL-SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, "Bizler sendikalarız. Sendikalar emek, siyasi partiler de demokrasi örgütleridir. Dolayısıyla ülkenin refah seviyesinin artmasında ve emeğe artı değer katmada sendikaların ve siyasetin rolü çok. Sözleşmemizin içerisinde güzel maddeler var. Atakum Belediyesi’nin de ekonomik durumu belli. Kreş, yemekhane, ulaşım, sosyal tesis primleri ve sosyal denge tazminatının yüzde yüz tavandan verilişi var.

 Bir tarafın gelirini yükseltirken, diğer tarafta mağduriyet yaratmamak gerekir. Sosyal tesislerden yüzde 25 indirim alabiliyoruz ama oralarda belediye bütçe artırımı yapamıyor. Tesislerden indirimlerimizin artması, orada çalışan arkadaşlarımızın gelirlerinin azalması demek oluyor.  Atakum Belediyesi’nde hizmet ederken Cumhuriyet Halk Partisi’ne veya başka bir partiye hizmet etmiyorsunuz. Bizler devletin memurlarıyız, ilave olarak katma değer üretmeliyiz. Atakum halkının vergileriyle maaşımızı, ikramiyelerimizi alıyoruz ve her hizmeti Atakum halkının refahını ve yaşam alanlarını daha üst seviyeye taşımak için yapıyoruz. " dedi.

 

EMEĞİN YANINDAYIM


Atakum Beldiye Başkanı Av. Cemil Deveci ise yaptığı konuşmada sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, " Sürekli olarak emek ve demokrasi mücadelesi verdim. Şimdi belediyede işveren temsilcisi olarak karşınızdayım. Belediyeye girip çıkan herkesi memnun etmek durumundayız. 2 aydır günde yaklaşık 700 kişiyi ağırlıyorum.  Sosyal haklar konusunda hassasiyetlerimiz vardı. Birkaç ay sonra sözleşmeye bağlı kalmaksızın onları uygulayacağız. Yasanın bizi sınırlandırmadığı her alanda atacağımız adım emekçinin lehine olur" diye konuştu.  

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Atakum, Belediyesi, ile, TÜM, BEL-SEN, Toplu, İş, Sözleşmesi, İmzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı