Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 18:41 Bu haber 1519 kez okundu
 
Atakum Belediyesi maske üretip ücretsiz dağıtıyor
Atakum Belediyesi’ne bağlı Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ve kültür evleri çalışanları, koronavirüsle mücadele için yıkanarak yeniden kullanılabilen malzemeden maske üretimine başladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi maske üretip ücretsiz dağıtıyor

 

 Kalabalık alanlarda kullanımı zorunlu hale gelen maskeler, sağlık emekçileri ve pazar yerlerindeki Atakumlulara ücretsiz dağıtılacak.

 

 Atakum Belediyesi, dezenfeksiyon, denetim, bilgilendirme ve ihtiyaç sahibi yurttaşlara yönelik gıda yardımı faaliyetlerini sürdürürüken, kullanımı zorunlu hale getirilen maskelerin üretimi ve ücretsiz dağıtımı için de mesai yapmaya başladı.

 

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ve kültür evleri çalışanları, burun destekli ve yeniden kullanılabilir maske üretimi yapıyor.  16 kişilik ekip, imece üretim yöntemi ile emek birliği yapıyor. Merkezde her gün imalatı tamamlanıp kullanıma hazır hale gelen yüzlerce maske Atakum Belediyesi ekiplerince, sağlık emekçileri ve ilçedeki pazar yerlerinde yurttaşlara ücretsiz dağıtılacak.

 

YIKANARAK YENİDEN KULLANILABİLİYOR

 

Maske üretimine ilişkin çalışmalar hakkında bilgi veren Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Moda Tasarımı ve Konfeksiyon Eğitmeni Zeynep Üren, “Atakum Belediyesi Başkanımız Cemil Deveci’nin çağrısının ardından tüm kültür evlerinde görev yapan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Yıkanarak yeniden kullanılabilir maske üretimine başladık. İlk etapta 2 bin maskenin imalatını yapacağız. Salgın süreci boyunca üretimimize kesintisiz şekilde devam edeceğiz. Maskelerimiz 60 ya da 90 derece sıcaklıkta yıkanarak dezenfekte edildikten sonra yeniden kullanılabiliyor. Bu maskeler Atakum Belediyesi tarafından yurttaşlara ücretsiz şekilde dağıtılacak” diye konuştu. Üren, evlerinden üretime destek vermek için kendilerine ulaşan Atakumlular bulunduğunu belirterek, “Bizlerle dayanışma gösteren tüm komşularımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, maske, üretip, ücretsiz, dağıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı