Haber Detayı
04 Mart 2022 - Cuma 19:01 Bu haber 4980 kez okundu
 
Atakum Belediyesi'nde Başkan Deveci'ye Millet İttifakı Şoku
Atakum Belediyesi'nde CHP'li Başkan Deveci'nin keyfi uygulamaları ve atamalarını protesto eden CHP ve İYİ Partili üyeler toplantıyı protesto ederek katılmadı. Meclis toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi'nde Başkan Deveci'ye Millet İttifakı Şoku


Atakum Belediyesi'nde Cemil Deveci'nin keyfi ve hukuki olmayan uygulamalarına tepkiler giderek büyürken bugün yapılması gereken Meclis toplantısı CHP ve İYİ Partili üyelerin protesto ederek toplantıya katılmaması üzerine çoğunluk sağlanamadığı için toplanamadı.

 

Daha önce Belediye meclisinden oy birliği ile Etik Olmayan Davranışlarda bulunduğu kararı bulunan Deveci bu kez tamamen yalnız kaldı. Cemil Deveci'nin parti teşkilatlarının bilgisi dışındaki, uygulamaları ıve  son yaptığı keyfi atamalar bardağı taşırdı.

 

Eski Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün'ün danışman, İmar Müdürü Osman İnan'ın da Belediye Başkan Yardımcısı Yardımcısı olarak atanması CHP ve İYİ Parti gruplarının sert tepkisine neden oldu.

 

Bugün yapılması gereken meclis toplantısı CHP ve İYİ Partililerin katılmama karar üzerine çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. İYİ Partili meclis üyelerinin katılmama kararını İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy'a ilettiği, Hasan Aksoy'un da Cemil Deveci'yi aradığı bildirildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi'nde, Başkan, Deveci'ye, Millet, İttifakı, Şoku,
Yorumlar
Haber Yazılımı