Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 20:37 Bu haber 4129 kez okundu
 
Atakum Belediyesi'nde Liste Krizi Büyüyor
İYİ Parti Meclis Grubu Deveci'den Şirketlerde Çalışanların Listesini Tekrar İstedi
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi'nde Liste Krizi Büyüyor

İYİ Parti Atakum Belediye Meclis Üyeleri, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den Kasım Ayı'nda önerge ile istedikleri Belediye Şirketlerinde işe alınan ve çalışanların listesini  tekrar istedi.

İYİ Partili meclis üyeleri ayrıca, Pazarcılar Odası ile Atakum Belediyesi arasında imzalanan protokolün feshedilmesi için de önerge verdi.


Atakum Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. 

 

Toplantıda İYİ Partili Meclis Üyeleri Ayhan Ayvaz, Özlem Danışman, Mehmet Aydın, Füsun Uzun, Fikret Candemir ve Yunus Koloğlu Meclis Başkanlığı'na önerge vererek, 14 Kasım 2019 tarihinde önerge ile istedikleri belediyeye bağlı şirketlerdeki çalışanların isimlerini ve sayılarını talep ettiklerini, ancak taleplerine karşılık verilmediğini belirtti.

 

İYİ Parti Atakum Belediye Meclis üyeleri, taleplerine karşılık verilmediği gibi kamuoyunda hem belediye, hem de partileri açısından ciddi problemlerle karşılatıklarını, seçim kazanmak için iş sözü verildiği iddialarının ortaya atıldığını bildirdiler. İYİ Partili üyeler, belediye ve partilerin üzerine atılan iftiraların açığa çıkarılması için belediye şirketlerinde çalışan personellerin listesinin ivedilikle verilmesini talep ettiler.

 

PAZARCILAR ODASI İLE PROTOKOLÜN FESHEDİLMESİNİ İSTEDİLER 

 

İYİ Parti Atakum Belediye Meclis üyeleri bi başka önerge ile Atakum Belediyesi ile Pazarcılar Odası arasında imzalanan protokolün de feshini talep etti. İYİ Partili üyeler önergelerinde, Pazar yerlerinin temizliğinin protokol gereği Pazarcılar Odası tarafında yapılması gerektiğini, ancak belediyenin temizlediğini ifade ederek, "Pazarcılar Odası'ndan bu temizlik için ücret talep ediliyor mu? PzarcılarOdası ile imzalanan protokolün feshi için haklı sebepler varken feshedilmemesinin sebebi nedir? Bu Protokolün feshedilmesini arz ve talep ederiz!" dedi.

 

DEVECİ: BELEDİYENİN SORUNLARI VAR, MESLEĞİNE İHTİYAÇ DUYULAN PERSONEL ALDIK

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de , son dönemde İYİ Parti delegelerine Atakum Belediyesi'nde iş vaadi verildiğine dair iddialara ilişkin, "Kongre süreçlerinde hiçbir parti belediye olanaklarını yararlandırmam konusunda benden kimse bir şey beklemesin. Belediyenin sorunları var. Bundan sonra da belediyeye, belediyenin ihtiyaç duyduğu isimler alınabiliyorsa alınacak. Ekonomik sorunlarımızı aşamadık. Bürokraside çalışan ve iki elin parmaklarını geçmeyen aldığımız personel ise mesleklerine ihtiyaç duyulan kişiler. Onun haricinde temizlik, park ve bahçeler gibi emek ağırlıklı yerlerde çalışıyorlar. Bir diğeri de bize bağışlanmış olan şirkette çalışanlar. Çalışanların kaç tanesi hangi partiden bizi ilgilendiren durumlar değil. Bunu da merak etmedim. " diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi'nde, Liste, Krizi, Büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı