Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 15:55 Bu haber 822 kez okundu
 
Atakum Belediyesi'nde Lösemili çocuklar için maskeyle çalıştılar
Atakum Belediyesi personeli, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bir gün boyunca maske ile çalışarak anlamlı bir etkinliğe imza attı.
YAŞAM Haberi
Atakum Belediyesi'nde Lösemili çocuklar için maskeyle çalıştılar

Atakum Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Belediye personeli, "Maskemi takarım, farkındalık yaratırım" hareketine destek vererek mesailerini maske takarak yaptı. Gün içerisinde yüzlerce yurttaşın geldiği belediyenin Çözüm Merkezi'nde personelin maske takması vatandaşlarda merak uyandırırken, bina içerisine asılan farkındalık afişleriyle de önemli mesajlar verildi. Bazı vatandaşlar maskeleri gördüğünde endişelenirken, personelin lösemi hakkında bilgi vermesi üzerine farklındalığa destek vererek, teşekkür etti.
 
DUYGUSAL KARŞILAMA
 
Aynı gün içerisinde Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye ziyarette bulunan LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatörü Aylin Erokay Bilekli, LÖSEV Samsun İl Sorumlusu Berrin Bulutay, lösemiyle mücadele eden 8 yaşındaki Tuana Çelenk ve 6 yaşındaki Nehir Ahsen Akyıldız ile ailelerini Başkan Deveci ve belediye personeli maskeleriyle kapıda karşıladı. Bir anda onlarca kişinin maskelerle kendilerini karşılaması nedeniyle oldukça duygulanan LÖSEV temsilcileri ve lösemili çocukların aileleri gözyaşlarını tutamadı.
 
LÖSEV SAMSUN AÇILIYOR
 
LÖSEV Samsun ofisinin 9 Kasım cumartesi günü açılacağını ve Samsun'da önemli amaçlar için çalışacaklarını kaydeden LÖSEV Samsun İl Sorumlusu Berrin Bulutay, "Haftamızla ilgili farkındalık yaratmak adına buradayız. Öncelikle başkanımıza ve Atakum Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Evet hepimizin gözleri doldu çünkü bizim için maske farkındalığını yaratmak çok önemli. Çocuklarımız, bizden korunmak için maske takıyorlar. Çocuklarımız sağlıklı bir çevrede büyümek ve tedavi olmak istiyorlar.Bunun farkında olunması çok önemli. Hepinizi 9 kasımda açılışımıza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Belediyesi'nde, Lösemili, çocuklar, için, maskeyle, çalıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı