Haber Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 17:15 Bu haber 447 kez okundu
 
Atakum Belediyesi’nde Mahremiyet Eğitimi
Atakum Belediyesi, Çatalçam İlköğretim Okulu’nda mahremiyet eğitimi düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Atakum Belediyesi’nde  Mahremiyet Eğitimi

Seminer öncesi öğrencilere giysi, el yapımı oyuncak, boya kalemi ve boyama kitabının yer aldığı hediye paketleri dağıtıldı. 

 

Atakum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Psikoloji Dayanışma Platformu iş birliği ile Çatalçam İlköğretim Okulu’nda mahremiyet eğitimi semineri düzenlendi. Psikolog Özge Kaplan,öğrencilerle bir araya gelerek mahremiyet bilinci oluşturmak için konuşma yaptı. Seminer öncesi belediyenin Paylaşım Merkezi  öğrencilere polar giysi, boyama kalemi ve boyama kitabının yanı sıra el yapımı oyuncakların bulunduğu  hediye paketleri ile sürpriz yaptı.

 

’’ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Psikolog Özge Kaplan, mahremiyet atölyeleri çalışması ile çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek ‘’Mahremiyet eğitimi çocuklarımız için çok önem arz ediyor. Çünkü çoğu çocuğumuz özel bölgelerini tanımıyor ve bu bölgelerine kötü bir şekilde dokunulduğunda ne yapacaklarına dair bilgilendirme yapmamız çok önemli. Çünkü iyi dokunuş kötü dokunuş ayrımını yapabilmeleri gerekir. Çocuklarımıza böyle bir durumla  karşılaştıklarında güvendikleri bir yere sığınmalarıını veya koşarak oradan uzaklaşmaları gerektiğini öğretmemiz ve benimsetmemiz gerekiyor. Bizler de bu atölyelerle bunu amaçlıyoruz.Tabii ki umarız hiç böyle şeylerle karşılaşmazlar fakat karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini bilmeliler. Bu konuda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz ‘’ ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Belediyesi’nde, , Mahremiyet, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı