Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 21:14 Bu haber 160 kez okundu
 
Atakum Belediyesi’nden Mİnik öğrencilere ‘sağlık atölyesi’
Atakum Belediyesi kentteki okullarda uyum programı kapsamında yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler için ‘sağlık atölyesi’ gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Atakum Belediyesi’nden Mİnik öğrencilere ‘sağlık atölyesi’

Belediye ekipleri, minik öğrencilere maske dağıtımı gerçekleştirirken Atakum Belediyesi iş yeri hekimi de çocuklara koronavirüs salgınından nasıl korunacaklarına dair bilgiler aktardı.

 

Dünya ve Türkiye’de çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren acil durum eylem planını devreye alarak Samsun’da sahaya inen Atakum Belediyesi, pandemi ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Atakum Belediyesi, kentte uyum programı kapsamında yüz yüze eğitim için okullarına gelen öğrenciler için ‘sağlık atölyesi’ etkinliği gerçekleştirdi.

 

Atakum Belediye Başkanvekili Atilla Tekcan; Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ve Şube Müdürü Kenan Arslan ile birlikte sınıfları tek tek gezerek minik öğrencilerle buluştu. Adnan Kahvecioğlu İlkokulu, Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Atakent İlköğretim Okulu, Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu ve Şehit Ahmet Özsoy İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen ‘sağlık atölyesi’ etkinliklerinde belediye ekipleri, tüm öğrencilere çocuk tipi renkli maske dağıttı.

 

Minik öğrencilerle sınıflarında bir araya gelen AtakumBelediye Başkanvekili Atilla Tekcan, “Sevgili çocuklar siz almanız gereken önlemleri çok iyi biliyorsunuz. Biz size yeniden bir hatırlatma yapmak istedik. Doktor amcanız bugün sizler için okulunuza geldi. Size önemli şeyler anlatacak, sonrasında da maske hediye edecek. Doktor amcadan dinlediklerinizi eve döndüğünüzde anne, baba ve kardeşlerinize de anlatmanızı istiyoruz” diye konuştu.

Atakum Belediyesi iş yeri hekimi ShahramBaradaranhosseini de tüm sınıfları ziyaret ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyum programı kapsamında haftanın belirli günleri yüz yüze eğitime devam eden minik öğrencilere koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemler hakkında bilgiler aktardı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum, Belediyesi’nden, Mİnik, öğrencilere, ‘sağlık, atölyesi’,
Yorumlar
Haber Yazılımı