Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 08:21 Bu haber 345 kez okundu
 
Atakum Belediyesi ‘nden ücretsiz, sertifikalı eğitim programları
Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi’nin ücretsiz ve sertifikalı eğitimleri, kursiyer adayları için başvuruya açıldı.
EĞİTİM Haberi
Atakum Belediyesi ‘nden ücretsiz, sertifikalı eğitim programları

Büyük çoğunluğu Samsun’da ilk kez açılacak olan mesleki eğitim programları 14 ayrı kategoride yaklaşık 150 farklı seçenekle sunulacak.

 

Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi (Atabem), büyük çoğunluğu Samsun’da ilk kez açılacak olan ücretsiz ve sertifikalı kurslar ile çok sayıda yurttaşı meslek sahibi yapacak.

 

 

Merkezde mesleki eğitimlerin yanı sıra teknik, sosyal hizmetler ile kültürel faaliyetlere yönelik kurslar da yer alacak. 14 ayrı kategoride yaklaşık 150 farklı eğitim seçeneği sunan Atabem, kursiyer adaylarından başvuru toplamaya başladı.

 

Ses, görüntü ışık, sahne sistemlerinin yanı sıra radyo ve televizyon kategorilerindeki eğitimler, Samsun’da ilk kez ücretsiz verilecek. Kursları başarı ile tamamlayanlar, edinecekleri sertifika ile farklı sektörlerde iş bulma imkanına sahip olacak. Eğitim programları hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0552 963 0255 numaralı telefondan Atabem’e ulaşabiliyor.

 

 

12 KURSİYERE ULAŞAN PROGRAMDA EĞİTİM BAŞLAYACAK

 

Ücretsiz kurslara katılmak isteyenlerin, kimlik fotokopisi ve öğrenim belgesi ile Mevlana Mahallesi 741. Sokak No:11 adresindeki Atabem’e ya da kentin farklı noktalarındaki Atakum Belediyesi Kültür Merkezlerine ulaşarak başvuru formu doldurması gerekiyor. Atabem’de eğitim programlarının başlangıçları kursiyerlerin talebine bağlı olacak.

 

Sürekli başvuruya açık kalacak kurslarda, her bir kurs için 12 öğrenciye ulaşıldığında ilgili eğitim programında dersler başlayacak. Talebin yoğun olduğu kurslarda ise ek sınıflar oluşturulacak. Kursiyerler derslere devam etmek istedikleri zaman dilimi için hafta içi ya da hafta sonunun yanı sıra sabah, öğle ve akşam saatlerine göre tercihlerini belirtecek. Eğitimler, çoğunluğa uygun olan vakitlerde gerçekleştirilecek

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, ‘nden, ücretsiz,, sertifikalı, eğitim, programları,
Yorumlar
Haber Yazılımı