Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 11:57 Bu haber 2131 kez okundu
 
Atakum Belediyesi'ne Lop Et Tazminatı Şoku!..
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin İshak Taşçı döneminde 37.5 ton lop etin kısa sürede tüketildiği iddiaları yargıya taşınmıştı. Mahkeme iddiaları haklı bulmadı, Belediyeyi 0.01 Kuruş manevi tazminat ödemeye mahkum etti.
ASAYİŞ Haberi
Atakum Belediyesi'ne Lop Et Tazminatı Şoku!..


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Başkan seçildikten sonra Atakum İmar İnşaat Şirketi'ni borçları olduğu gerekçesi ile askıya almış ve yerine yeğenine kurdurarak belediyeye bağışlattığı Atakum Kültür Sanat LTD.ŞTİ.'ne belediyeye ait işletmelerin tüm gelirlerini  aktarmıştı.

 

Bir önceki belediye  başkanı İshak Taşçı döneminden de şirketin milyonlarca lira borcu olduğu iddiaları bizzat belediye yetkilileri tarafından dillendirilmeye başlanmıştı.

 

Bu iddialardan biri de 37.5 ton etin kısa sürede tüketildiği  idi. Bu iddia kamuoyuna bizzat belediye yetkilileri tarafından yansıtılmış, haber geniş yankı bulmuş, yaygın medyada da yeralmıştı. Atakum Belediyesi'nin askıya aldığı Atakum İmar İnşaat LTD.ŞTİ.'nin alışveriş yaptığı vatandaşlar paraları ödenmeyince icra yolu ile tahsil etmek istemiş, bu da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından kendisini çalıştırmak istemiyorlar gerekçeleri ile mitingler düzenlenerek protesto edilmişti.

 

Gündemin en önemli iddialarından olan ve yaygın basında da geniş yankı uyandıran 37.5 ton et iddiası mahkeme kararı ile çürütüldü. O dönemde belediye şirketine et veren şirketin sahibi iddiaların merkezindeki isim Gökhan Güler, iddiaların asılsız olduğunu, manevi olarak zarara uğratıldığını ileri sürerek  1 kuruşluk tazminat davası açmıştı.

 

19 Kasım'da sonuçlanan davanın gerekçeli kararı  taraflara tebliğ edildi. Samsun 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2020/418 Karar sayılı karararında, Atakum İmar İnşaat LTD.ŞTİ.'nin kayıtları, maliye kayıtlarının da incelediğini belirterek, Gökhan Güler'i haklı buldu ve Atakum Belediye Başkanlığı'nı İstinaf yolu açık olmak üzere 1 Kuruş tazminata mahkum etti.

 

Mahkeme Gerekçeli kararında Atakum Belediyesi'nin çok kolay olduğu halde gerekli araştırma ve incelemeleri yapmadan Gökhan Güler  hakkında suç duyurusunda bulunmuş olmasını gösterdi.

İşte mahkemenin kararı:

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi'ne, Lop, Et, Tazminatı, Şoku!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı