Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 18:05 Bu haber 2587 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Nebiyan Fasulyesi İçin Alım Garantisi Veriyor
Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerinde yetiştirilen ve halk arasında “Nebiyan” adıyla bilinen kuru fasulye çeşidi için üreticilere alım garantili tarım programı başlatıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi Nebiyan Fasulyesi İçin Alım Garantisi Veriyor

İlçede tarım yapılan 28 mahalledeki üreticilere çağrı yapan belediye, çiftçilerle sözleşme imzalayacak.

 

Hasat döneminde üreticiden alınacak olan fasulyenin tanıtım ve satışı Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Kırsal mahalleleri kalkındırmayı amaçlayan program, gelecek yıllarda farklı tarımsal ürünler ile çeşitlenecek.

 

Atakum Belediyesi  Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Atakum’un kırsal mahallelerinde yetişen “Nebiyan” cinsi kuru fasulyenin üretimini teşvik etmek için hazırlıklarını tamamladı. Atakum Belediyesi, kırsal mahallelerde tarım yapan çiftçilerle sözleşme imzalayarak çiftçilerin hasat döneminde elde ettikleri mahsulü piyasa değerinde satın alacak. Lezzetli ve protein değeri yüksek Nebiyan fasulyesinin tüm Türkiye’ye pazarlanması ve satışı Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

 

 

 

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, alım garantili sözleşmeli programlarını gelecek yıllarda farklı ürünler için çeşitlendirecek. Ayrıca önümüzdeki günlerde 28 kırsal mahallede pilot üretici olarak belirlenecek bazı çiftçilere domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtımı gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, Nebiyan, Fasulyesi, İçin, Alım, Garantisi, Veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı