Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 17:47 Bu haber 3333 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Televizyon Kuruyor
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin Uydu Yayını Yapan Bir Televizyon Kanalı Kurmak amacıyla hibe edilen şirketle ilgili olarak dün Belediye Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırdığı ve Televizyon ile ilgili ekipmanların TIR'larla Samsun'a getirildiği iddia edildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum Belediyesi Televizyon  Kuruyor

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin  Uydu Yayını Yapan Bir Televizyon Kanalı Kurmak amacıyla  dün Belediye Meclisi'ni olağanüstü toplantıya çağırmasının arkasında  Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon,  Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. nin Yüzde 55 Hissesi ve Pazarcılar Odası Başkanı'nın kurduğu bir başka şirketin   karşılıksız hibe yolu ile  Atakum Belediyesi adına kabul ettiği ve meclise onaylatmak isteği olduğu  ortaya çıktı.

 


Atakum Belediyesi'nin olağanüstü toplantısının ardındaki gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Başkan Cemil Deveci dün Belediye meclisini, 2'si şirket hibeleri, 3.'sü ise yeraltı konteyner sistemi gündemi ile toplantıya çağırmış, şirket maddelerini İYİ Parti'nin tepkisi, AK Parti ve MHP'li üyelerin karşı oy vereceklerini açıklamasının ardından geri çekmişti.

 

PAZARCILAR ODASINDAN BİR ŞİRKET, MEDYACILARDAN BİR ŞİRKET


Başkan Cemil Deveci'nin Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı tarafından kurulan Atakum Eğitim, Sanat, Kültür, İnşaat, Gıda, Otomotiv, Temizlik Hizmetleri Sanayi Tic. LTD. ŞTİ. nin tamamını ve Halit Erkut Camsu tarafından kurulan  Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon,  Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. nin Yüzde 55 Hissesini hibe olarak aldığı ve bunu mecliste kabul ettirmek için Meclisi olağanüstü toplanya çağırdığı ileri dürüldü. Pazar yerlerinin ücretlendirme ve kontrolünün Atakum Belediyesi tarafından Pazarcılar Odası'na protokol ile devredilmesinin ardından Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı'nın Şirket kurarak Atakum Belediyesi'ne Yüzde 100 hissesini hibe etmesi kafaları karıştırdı. 

 

TELEVİZYON KANAL TIRLARI SAMSUN'A GETİRİLDİ

 

Atakum Belediye Meclisi gündeminde olan ve daha sonra geri çekilen 2. maddede yeralan  Halit Erkut Camsu tarafından kurulan  Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon,  Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. nin Yüzde 55 Hissesinin Atakum Belediyesi'ne hibe edilmesinin arkasında ise bir televizyon kanalı kurma amacının olduğu, kurulacak televizyon kanalı ile ilgili tüm malzemelerin ise birkaç TIR ile Samsun'a getirilerek Belediyeye ait bir mekanda bekletildiği  ileri sürüldü.

İddialara göre Atakum' da geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen  Karadeniz Bölgesi Sosyal Demokrat Belediye Başkanları toplantısında Atakum'da bir televizyon kanalı kurma kararı alındı. Bu karar sonrasında daha önce yayın yapan bir televizyon kanalının ekipmanları Samsun'a getirildi.  Halit Erkut Camsu tarafından kurulan  Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon,  Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. nin de Yüzde 55 Hissesi Atakum Belediyesi!'ne devredildi.

 

MEDYA ŞİRKETİ YÖNETİM KURULUNA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ATANACAK

 

Atakum Belediyesi  Yüzde 55 hissesini hibe olarak aldığı Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon,  Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş. nin Yönetim Kurulu Üyeliğine de Muğla'dan gelen Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala'nın getirilmesini Meclisin onayına sundu. Ancak yeni 2 şirketin Atakum Belediyesi'ne hibe edilmesine ve yaşanan şirketlerle ilgili sorunlara dikkat çeken İYİ Partililer bu hibelere karşı çıktı. Medya Şirketi ve Muhammet Yazıcı'nın hibe ettiği şirketlerle ilgili oylamanın Nisan Ayı Meclis toplantısında gündeme getirilmesi beklenirken, hibe edilen şirketlerin mecliste kabul edilmeden Ticaret Siciline işlenemeyeceği de öne sürüldü.

 

Maaş ödemekte zorlanan ve maaş ödeyebilmek için emeklilik yaşı gelen personelini emekli olmaya çağıran , parasızlıktan yakınan Atakum Belediyes'nin televizyon kurması ve nasıl işleteceği,  yeni şirketlere alınacak olan personellerin paralarının da hangi kaynaktan ödeneceği merak konusu oldu. 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, Televizyon, , Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı