Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 18:19 Bu haber 623 kez okundu
 
Atakum Belediyesi Temizlik İhalesine Çıkıyor
Atakum Belediye Meclisi kasım ayı olağanüstü meclis toplantısında açık ihale hükmüyle Temizlik İhalesi yapılması kabul edildi.
EKONOMİ Haberi
Atakum Belediyesi Temizlik İhalesine Çıkıyor


Toplantıda Atakum'da 3 yıl süreyle "Kent Temizliğine Yönelik Hizmetlerin Gerçekleştirilmesi İçin Temizlik Hizmet Araçlarının Çalıştırılması" konulu tek gündem maddesi görüşüldü.

 

İhaleye çıkmadan önce, gerekli şartlar konusunda meclis üyelerinin bilgilendirildiği toplantıda Başkan Deveci, sayısı ve kalitesi artırılmış yeni hizmet araçlarıyla Atakum'da temizliğin nitelikli biçimde yapılacağını söyledi. İlgili madde tüm meclis gruplarının desteğini alarak açık ihale hükmünü içerecek şekilde yapılmak üzere oy birliği ile kabul edildi. 

 

Atakum Belediyesi'nin kendisine ait bir temizlik araç filosu kurulması adına uzun çalışmalar yapıldığını ancak bütçe engeline takıldıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Temizliği sürdürdüğümüz şirketle ilgili pek çok şikayet alıyorduk. Hem araçlar eskiydi hem de sayısı yetersizdi. Şimdi gireceğimiz ihaleyle hem araç sayısı artacak hem de şikayetlerin önüne geçecek sıfır veya sıfıra yakın, yeni teknolojiye sahip araçlarla temizlik hizmetini yürüteceğiz. 

 

Daha önce 14 araç vardı, şimdi en tasarruflu haliyle 22 aracımız olacak. Aynı zamanda bizim için çok önemli olan, hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edecek 'Çöp aktarma istasyonu' da olacak. Normal şartlarda çöp araçları 40 kilometre uzaklıktaki alana çöpleri boşaltırken, artık bir tır Atakum'da çöpleri toplayıp o alana götürebilecek. Şartlarımızı hazırladık, maliyetimizi hesapladık. Usulüne göre ihaleye çıkıyoruz. Herkes hesabını iyi bir şekilde yapıp ihaleye girebilir. Meclisimizin gözetiminde, kamuoyuna açık, şeffaf, net bir şekilde olacak. Bu kentin temizliğinde hassas olduğumuzun ifadesinden geri adım atmaksızın bu ihaleyi yapacağız" diye konuştu. 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Belediyesi, Temizlik, İhalesine, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı