Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 21:53 Bu haber 6734 kez okundu
 
Atakum CHP'yi karıştıran ziyaret
Atakum CHP İl Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı'nın geçtiğimiz hafta, aday adaylarından eski ilçe başkanı Cemil Deveci'nin aday yapılmasını istemek için CHP Genel Merkezi'nde Seyit Torun ile görüşmeleri CHP'yi karıştırdı.
SİYASET Haberi
Atakum CHP'yi karıştıran ziyaret

Bilindiği gibi Atakum CHP İlçe Başkanı Cemil Deveci, CHP Atakum İlçe Başkanlığı'ndan istifa ederek Atakum Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu. Deveci'nin istifasından sonra da CHP Atakum İlçe Örgütü toplanarak Yönetim Kurulu Üyesi Ali İzzet Kavtelek'i ilçe başkanlığı'na seçmişti. Atakum'da Cemil Deveci dışında, Aylin Tat, Turgay Özçelik, Bayram Çelik, Abdullah Taşkın da adayadayı olduklarını açıklamış ve seçim açlışmalarını sürdürmeye başlamıştı.

DİĞER 5 ADAYI PAS GEÇİP CEMİL DEVECİ İÇİN GİTTİLER 

Ancak Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek, Atakum CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çınar ve Atakum CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk'ün tarafsız olması gerekirken Ankara'ya CHP Genel Merkezi'nde Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'u ziyaret ederek CHP Aday Aday Cemil Deveci'yi aday görmek istediklerini ifade etmeleri Atakum CHP'yi karıştırdı.

İLÇE YÖNETİM KURULU BAŞKANLARINI SEYİT TORUN MU ÇAĞIRDI ?

Adayların belirleme süreci öncesinde yapılan bu ziyaret diğer aday adayları tarafından tepki ile karşılanırken CHP Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek ziyareti ve Cemil Deveci'nin aday olarak belirlenmesi taleplerini ilettiklerini doğruladı. Atakum Belediye Meclis Üyesi Aday adayı olmak için müracaat eden CHP Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çınar da ziyareti doğruladı, ancak kendilerini CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un çağırdığını söyledi.

YÖNETİM TARAFSIZLIĞINI YİTİRDİ

CHP İlçe Başkanı ve Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanı'nın  bu girişimine diğer aday adayları sert tepki gösterirken, aday adayları ve partinin ileri gelen isimleri yapılanın etik olmadığını, CHP İlçe yönetiminin her aday adayına eşit mesafede olması gerektiğini, bir adayı destekleyeceklerse sistifa etmeleri gerektiğini ifade ettiler.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, CHP'yi, karıştıran, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı