Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 19:28 Bu haber 14603 kez okundu
 
Atakum CİTYMALL AVM'ye mahkemeden Şok!
Atakum TÜRK İş girişinde yapılan ve son günlerde kaçak yapı iddiaları ile anılan CİTY MALL AVM'nin arazisinin Ticari Alana çevrilmesi kararı İdare Mahkemesi tarafından İptal edildi
- Haberi
Atakum CİTYMALL AVM'ye mahkemeden Şok!


CİTY MALL Adlı Alışveriş Merkezi'nin İnşa edildiği ve Kültür Alanı olarak belirlenen alan, Atakum Belediye Meclisi'nin kararı ve ardından Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylandıktan sonra Ticari Alana çevrilmişti.


Avukat İsmail Onur da Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararı ile ilgili olarak Samsun 2. İdare Mahkemesi'nde kararın iptali için dava açmıştı. Bu dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Samsun 2. İdare Mahkemesi, Avukat ismail Onur'un açtığı iptal davası ile ilgili olarak 2017/380 Esas ve 2018/1788 karar Sayılı kararı ile CİTYMAL AVM'nin yapıldığı arazinin Ticaret Alanı'na çevrilmesi ile ilgili planı iptal etti.

 

İPTAL KARARI VERİLDİ AMA İNŞAAT DEVAM EDİYOR

 

Avukat İsmail Onur, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla konuyu yeniden gündeme getirdi. Avukat İsmail Onur, CİTY MALL AVM'nin Kültür Alanı'ndan Ticari Alana Çevrilmesi kararının İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini ve bu alanın kültür alanı olduğuna karar verdiğini bildirdi.

 

CİTYMALL 2 YIL RUHSATSIZ OLARAK İNŞAATA DEVAM ETMİŞ, BİTİME YAKIN RUHSAT VERİLMİŞ

 

Kişisel Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İsmail Onur, bina inşaatının ruhsatsız başladığını ve bitime yakın ruhsat aldığını, İnşaatın İdare Mahkemesi kararına rağmen devam ettiğini de söyledi.

İşte Avukat İsmail Onur'un o paylaşımı:

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, CİTYMALL, AVM'ye, mahkemeden, Şok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı