Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 12:42 Bu haber 826 kez okundu
 
Atakum’da 29 Ekim’e Coşkulu Kutlama
Atakum Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıldönümünde etkinlikler gerçekleştirecek.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum’da 29 Ekim’e Coşkulu Kutlama

 

Atakum Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hafta boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirerek  Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

 

 

İlk olarak, farklı şehirlerden birçok sanatçının eserlerinin yer aldığı “Ekim Geçidi 20. Yıl” sergisi gerçekleştirilecek. Türkiye genelinde otuz ilde yapılan ve üç binin üzerinde plastik sanat ile çeşitli disiplinlerden gelen sanatçıların resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performanstan oluşan konseptle Atakumlular, sanat dolu günler geçirecek.

 

 

Sanatçılar sergide Cumhuriyet’e olan sevgilerini özgün sanat eserleri ile anlatacak. Sergi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi içerisindeki sergi salonunda 25-26-27 Ekim tarihleri arasında açık kalacak. Serginin açılış töreni 25 Ekim’de saat 17.30’da yapılacak.

 

ATAKUM CUMHURİYET BULUŞMASI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bir diğer etkinliği Atakum Cumhuriyet Buluşması olacak. Resepsiyon konseptine olacak buluşma 27 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da Vedat Türkali Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

 

CUMHURİYET KONSERİ

Son olarak, dolu dolu konser programıyla 29 Ekim Cuma akşamı saat 19.00’da Cumhuriyet Bayramı kutlanacak. Yeşilyurt AVM otopark alanında gerçekleşecek konser programında halk müziği sanatçısı Sevcan Orhan, genç sanatçı Taylan Bayri ve DJ Selo Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşatacak. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum’da, 29, Ekim’e, Coşkulu, Kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');