Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 17:20 Bu haber 809 kez okundu
 
Atakum’da borçlar e-işlemle yapılandırılıyor
Atakum Belediyesi, 7256 sayılı Kanun kapsamında emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen yurttaşlar için ‘e-yapılandırma’ sistemi oluşturdu.
EKONOMİ Haberi
Atakum’da borçlar  e-işlemle yapılandırılıyor

Vergi mükelleflerinin pandemi sürecinde işlemlerini gerçekleştirmek için Atakum Belediyesi hizmet binasına gelmesine gerek kalmıyor. Tüm işlemler, belediyenin www.atakum.bel.tr adresli internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

 

Atakumlu vergi mükellefleri, emlak vergisi borçlarını online işlem gerçekleştirerek belediye hizmet binasına gelmeden yapılandırabiliyor. Atakum Belediyesi Mali Hizmetler ve Bilgi İşlem müdürlüklerince hizmete sunulan ‘e-yapılandırma’ üzerinden işlem yapmak isteyen yurttaşlar, sisteme www.atakum.bel.tr adresli internet sitesinden ulaşabiliyor. Sitenin sağ üst kısmındaki ‘Çözüm Merkezi’ menüsünden ‘Neler Talep Edebilirsiniz’ alt başlığına tıklandığında kullanıcıları ‘e-yapılandırma’ sayfası karşılıyor.

 

 Bu alandan 7256 sayılı yasa kapsamındaki yapılandırma başvuru formunun çıktısını alan yurttaşlar, bilgileri doldurup ıslak imzalarını atıyor. Başvuru formu ve kimliklerinin fotoğraflarını çeken mükellefler, bu görselleri aynı sayfadaki ‘Talep Gönder’ bağlantısına tıkladıklarında açılan sayfa üzerinden yükleyerek Atakum Belediyesi Emlak ve Tahsilat Servisi’ne ulaştırıyor. Başvuru formunu çıktı alma imkanı bulunmayan mükellefler ise formda talep edilen bilgileri kağıda yazarak imzaladıktan sonra bu belgenin fotoğrafını aynı sayfa üzerinden Atakum Belediyesi’ne iletebiliyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum’da, borçlar, , e-işlemle, yapılandırılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı