Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 20:08 Bu haber 953 kez okundu
 
Atakum’da "Engelsiz Yaşam Panayırı"
Atakum Belediyesi ve eğitim kurumları iş birliğiyle Atakum'da engelsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla "Engelsiz Yaşam Panayırı" 20 Ekim'de sanat ve spor etkinliklerine imza atacak
YAŞAM Haberi
Atakum’da

 

Atakum Belediyesi, çeşitli eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak, fark yaratmak ve engelsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla 20 Ekim saat 14:00'te  Atakum Belediyesi Yaşam Park'ta "Engelsiz Yaşam Panayırı" açılışı gerçekleştirilecek. 

SANAT VE SPOR
ETKİNLİKLERİ 
Panayırda, engelli vatandaşların sosyalleşmesinin, toplum içerisinde var olmasının ve örgütlenmesinin önündeki engelleri kaldırmanın yanı sıra engelli bireylerin bağımsız yaşayabilmelerini ve yaşamın tüm alanlarına etkin katılımını sağlamak amaçlanıyor. Eşit haklara sahip, kendine yeten yurttaşlar olarak yaşamanın yanında sosyal hayatın her alanında, sporda, sanatta ve bilimde engellerin kaldırılması hedefiyle kurulacak panayırda, “El Sanatları, Resim Sergisi, Sanatsal Aktiviteler, Sportif Faaliyetler ve İnteraktif Programlar” yer alacak. Kent dinamiklerinin göz önüne alınarak hayata geçirilecek etkinlikte, toplumun tüm kesimini bir araya getiren ortamıyla panayır kültürü yaşanacak. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum’da, "Engelsiz, Yaşam, Panayırı", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı