Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:21 Bu haber 3366 kez okundu
 
Atakum'da İşletmeler Ücretsiz Otoparka El Koyamayacak!
Atakum Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Ayhan Ayvaz, Atakum sahilindeki işletmelerin vatandaşlara yaşattığı otopark mağduriyetini Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne taşıdı,Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk otopark konusunda gereğinin yapılacağını söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Atakum'da İşletmeler Ücretsiz Otoparka El Koyamayacak!

Ayvaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın sorumluluğunda olan  kamuya ait ücretsiz otoparkların vatandaşlar tarafından kullanılamadığını, işletmelerin çeşitli şekillerde buraların vatandaşların kullanmasını engellediğini belirterek, " Bu otoparkları vatandaşların kullanabilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacak ve önlemler alınacaktır?" diye sordu


-------------------------
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı temmuz ayı toplantısı Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında toplandı.  27 gündem maddesinden 3'ü oy birliği ile onaylanırken,  26 madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. 


 Atakum Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Ayhan Ayvaz  atakum'daki, Otopark Sorunu ile ilgili olarak verdiği soru önergesinde şunları sordu: "İlçemiz sınırları içerisinde Adnan Menderes Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren restoran, cafe ve işletmeler tarafından başkanlığınıza ait ücretsiz otopark yerlerinin seyyar engeller koyularak ve 'vale' aracılığıyla vatandaşların araçlarını park etmelerini engellendiği ve izin verilmediği; zaman zaman bu konularda vatandaş ve işletmeler arasında tartışmaların yaşandığına dair şikayetler gelmektedir. Belediye başkanlığınızın sorumluluğunda olan ve kamuya ait ücretsiz otoparkların vatandaşlar tarafından kullanılabilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacak ve önlemler alınacaktır?"

 

GAZİ OTOPARK YÜZÜNDEN DARP EDİLMİŞTİ

 


Önerge ile ilgili olarak sözalan Ayhan  Ayvaz, "22 Haziran tarihinde kendisinin gazi ve engelli olduğunu beyan eden bir vatandaşın Atakum sahilindeki bir mekanın önüne aracını kısa süreli park etmek istediği ve bu mekandaki görevli 'vale' dediğimiz kişilerin vatandaşa izin vermeyerek darp ettiği; vatandaşın da konuyla ilgili rapor aldığı kamuoyuna yansıdı. Kamuoyuna yansımayanlar da var. Atakum şeridindeki sahil bölgesindeki yetki  tamamen Büyükşehir Belediyesi'ne ait.   Bu konuda gereğinin yapılmasını ve soru önergesi şeklinde meclis gündemine alınmasını istiyoruz" diye konuştu. 

 

MAĞDURİYETİ KABUL ETMEYİZ


Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk da  otopark konusunda gereğinin yapılacağını ve yazılı olarak bilgi verileceğini ifade ederek, "Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir vatandaşımızın hele hele engelli bir vatandaşımızın mağdur edilmesini kabul etmeyiz. Bu söz konusu olmaz. Bu hassasiyetiniz için ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, İşletmeler, Ücretsiz, Otoparka, El, Koyamayacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı