Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 14:55 Bu haber 1363 kez okundu
 
Atakum’da Kadın ve Gençlik Orkestrası Kuruluyor
Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın ve Gençlik Orkestrası Kuruyor.
SANAT Haberi
Atakum’da Kadın ve Gençlik Orkestrası Kuruluyor

Atakum Kent Konseyi Kadın  Meclisi Kadın ve Gençlik Orkestrası Kurmak için çalışmalara ve başvuruları almaya başladı.

 

Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınlara ve i,nsanlara dokunan birçok proje hazırlığı ve bu projeleri hayata geçirme çalışmaları içinde olduklarını söyledi.

 

İlk olarak Kadın ve Gençlik Orkestrası kuracaklarını belirten Neşe Kangüleç, "  Bizler Cumhuriyetci kadinlarız. Kadın figürünün  her zaman öne çıkmasını isteyenlerdeniz. Kadın her yere, her mesleğe yakışır. Müzik evrensel bir dildir. Bizler biliyoruz ki hobi olarak enstrüman çalabilen birçok kadınımız  ve gencimiz var. Amacımız, kadın ve gençlerimizin bireysel ve hobi olarak müziğe verdikleri emeğin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktır. Başvuruları almaya başladık. Şimdiden yoğun ilgi var. En çok müracaat kadınlardan geliyor... 

 

İLK KONSERİMİZİ 30 AĞUSTOS'TA VERMEYİ PLANLIYORUZ


Atakum kent olaral tüm yeniliklere açık bir kent.  Bu kentte yaşayanlar Samsun'un turizm ve her yönden geleceğini değistirmeye hazırlar. Ayrıca Kadin Meclisi olarak kentimizin ve ülkemizin sanat hayatına katkıda bulunmak istedik.Orkestralarımız, muzik koordinatörü Taylan Gürpinar tarafindan çalıştırılacak. Fakat ben eminim ki Üniversitemizin Muzik bölümü de  istediğimizde bize yardımcı olacaktır.  .Orkestralarımıza,  Atakum Belediyesi Cumhuriyet Kadın Orkestası,  Cumhuriyet Gençlik orkestrası olacaktır.  Bu fikir Kadın Meclisi Başkanı olarak benim fikrimdi.  Yönetim kurulu ve üyelerimizin de hoşuna, çok heyecanlandık,  hayata geçirmeye karar verdik. İnşallah ortaya güzel bir şey çıkacak.  Kadınlar türk müziği, gençler türkçe pop dalında çalışma yapacak. İlk Konserimizi 30 Ağustos'ta vermeyi planlıyoruz." dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum’da, Kadın, ve, Gençlik, Orkestrası, Kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı