Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 15:32 Bu haber 163 kez okundu
 
Atakum'da LGS’ye giren gençlere Ücretsiz Maske ve Su
Atakum Belediyesi, Atakum’da sınav merkezi olarak belirlenen 35 okulun girişine stant kurarak öğrencilere maske ve su dağıttı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum'da LGS’ye giren gençlere Ücretsiz Maske ve Su

 

Öğrencilere dağıttığı maskeler Atakum   Kültür Evleri’nde kadın dayanışması üyelerince üretildi. Belediye ekipleri öğrencilerin ellerini de dezenfektanla temizlemelerini sağladı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca  20 Haziran’a ertelenen LGS maratonunda 3 bin 286 Atakumlu öğrenci ter döktü. Gençler, salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen sınav öncesinde Atakum Belediyesi ekiplerince karşılandı. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Atakum’da sınav merkezi olarak belirlediği 35 okulun önünde stant kuran Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabahın erken saatlerinde maske ve su dağıtımına başladı. İlçede sınava giren 3 bin 286 öğrenciye Atakum Belediyesi Kültür Evleri’nde kadın dayanışması üyelerince üretilen yaklaşık 4 bin adet yıkanabilir maske dağıtıldı. Öğrencilere bardak su ve el dezenfektanı ikram eden belediye ekipleri, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin sağlık ve başarı dileklerini de iletti. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, LGS’ye, giren, gençlere, Ücretsiz, Maske, ve, Su,
Yorumlar
Haber Yazılımı