Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 19:38 Bu haber 304 kez okundu
 
Atakum'da Mehmetçik için Mevlidi Şerif
Atakum Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görevini sürdürmekte olan Mehmetçik için Mevlid-i Şerif okuttu
- Haberi
Atakum'da Mehmetçik için Mevlidi Şerif

Atakum Belediyesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de devam ettirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görev yapan askerler için Yenimahalle 75. Yıl Camii'nde akşam namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu. Duaların göğe yükseldiği gecede Atakumlular ellerini Mehmetçik için semaya açtı. 

AMACIMIZ MEHMETÇİĞE
DESTEK OLMAK
Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren ve okutulan Mevlid-i Şerif’in öneminin altını çizen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci “Türk Silahlı Kuvvetleri zor bir görevde. Ülkemizin geleceği için yurtdışında. Bu bir savaş değilse de silahın olduğu yerde tehlike var. Askerlerimiz ve yurttaşlarımızdan şehit olanlar var. Hem onlarla dayanışma hem de rahmet okutma anlamında bu akşam hocalarımızın desteğiyle Mevlid-i Şerif okuttuk. Onlara rahmet, askerlerimize başarı ve sağlık diliyoruz. Amacımız dayanışmaydı, gönlümüzün onlarla olduğunu askerlerimize htirmekti.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum'da, Mehmetçik, için, Mevlidi, Şerif,
Yorumlar
Haber Yazılımı