Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 16:38 Bu haber 3458 kez okundu
 
Atakum'da Memurlar ve Belediye İşçileri kesilen paralarını aldı Şirket İşçilerine kesinti ödemesi yok!...
Atakum Belediyesi'nde dün yaşanan bol önergeli meclis toplantısının ardından Atakum Belediyesi işçi ve memurların kesilen paralarını bugün hesaba yatırdı. Ancak Belediye şirketlerinin işçileri kesintilerini alamadı.
SİYASET Haberi
Atakum'da Memurlar ve Belediye İşçileri kesilen paralarını aldı  Şirket İşçilerine kesinti ödemesi yok!...

Bilindiği gibi Atakum Belediyesi'nin dün yapılan meclis toplantısına Atakum İmar İnşaat Şirketi Müdürü Osman Temiz'in açıklamaları damga vurmuş ve AK Parti, MHP ve İYİ Parti grupları  konu ile ilgili olarak çok sayıda soru önergesi vermişti.

İYİ Parti'nin önergelerinden biri de belediye personelinin maaşlarından yapılan kesintinin doğru ve hukuki olmadığı, kesintinin derhal durdurulması ve kesilen paraların iadesi idi. Atakum Belediyesi'nde bugün önergenin ardından yaşanan gelişme belediyede çalışan memur ve kadrolu işçileri sevindirirken, şirket işçilerini üzdü.

Belediye, memurlar ve kadrolu işçilerden kestiği ücretleri bugün hesaplarına yatırdı. Şirket çalışanlarının alacakları ise başka bahara kaldı.

Öte yandan AtakumBelediye Başkanı Cemil Deveci'nin İYİ Partili üyelerin istediği şirket çalışanları listesini ne zaman vereceği de merak konusu oldu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, Memurlar, ve, Belediye, İşçileri, kesilen, paralarını, aldı, , Şirket, İşçilerine, kesinti, ödemesi, yok!..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı