Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 17:12 Bu haber 571 kez okundu
 
Atakum’da Restoran Ve Kafelere Denetim
Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, faaliyetlerine başlayan restoran ve kafelerde alınan tedbirlere yönelik denetim gerçekleştirdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum’da Restoran Ve Kafelere Denetim

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “Koronavirüs Tedbirlerinin Gözden Geçirilmesi Genelgesi” kapsamında iş yerlerindeki tedbirleri inceleyen ekipler, restoran ve kafe sahiplerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

 

MESAFELER KONTROL EDİLDİ

İş yeri sahipleriyle görüşen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerinde gerçekleştirilen önlemleri inceledi. Yüzde 50 kapasite ile faaliyetlerine başlayan ve 07.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek iş yerleri, Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde yer alan mesafe koşullarına uymakla yükümlü olacak. Rehbere göre denetimlerini gerçekleştiren ekipler, masalar arasındaki 1.5 metrelik mesafeyi ölçerek kontrol etti.

 

 

 Yeni önlemler kapsamında iş yerlerine HES koduyla giriş yapılması ve Samsun’un çok yüksek riskli illerden olması nedeniyle masada sadece 2 kişi oturabilecek şekilde düzenlenmesi konusunda da uyarılarda bulunuldu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayına kadar açık kalacak mekanlardaki denetimlerine halk sağlığı için devam edecek.

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum’da, Restoran, Ve, Kafelere, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');