Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 13:19 Bu haber 576 kez okundu
 
Atakum'da Sağlık Çalışanları Parkı
Atakum Belediye Meclisi Aralık ayı Olağan Toplantısı, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum'da Sağlık Çalışanları Parkı

Atakum Belediye Meclisi’nde  kente deprem izleme istasyonlarının kurulması, Sağlık çalışanlarının adının bir parka verilmesi, Kültür Merkezi’nin tamamlanması ve eğitime sağlanacak destekleri görüştü.

 

 

Atakum Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Partili üyeleri, verdikleri ortak önerge ile Atakum’daki bir parka ‘Sağlık Çalışanları’ adının verilmesini teklif etti. Tüm Meclis’in desteklediği teklif, oybirliği ile kabul edildi.

 

Başkan Deveci,  Atakum Belediyesi Pandemi Destek Ekibi’nin Özgür Bölüşüm Derneği ve AtaMarket Gıda Bankası ile birlikte koronavirüs nedeniyle evlerinde zorunlu izolasyonda bulunan yurttaşlara kapı kapı dolaşarak yemek dağıtımı yaptığını hatırlattı, gıda bankasına destek istedi.

 

Belediye Meclisi, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte Türkiye’nin farklı kentlerine Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonları kuran Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) ile işbirliği yapılmasını görüştü. Mecliste oybirliği ile komisyona sevk edilen karara göre, Atakum Belediyesi, DOHAD tarafından Samsun’da kurulacak ve Türkiye’nin batı bölgelerindeki diğer noktalar ile eşgüdümlü şekilde çalışacak olan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonları için destek sağlayacak.

 

 

Atakum Belediye Meclisi, Mimarsinan Mahallesi’nde inşasına 2012 yılında başlanan ancak kaynak yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan Atakum Kültür Merkezi’nin yapım işleri için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na destek başvurusunda bulunulması kararı da oybirliği ile komisyona sevk edildi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, Sağlık, Çalışanları, Parkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı