Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 17:06 Bu haber 856 kez okundu
 
Atakum’da Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı kuruldu
Atakum Belediyesi ve Samsun Tabip Odası iş birliğiyle, “Samsun Tabip Odası Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı” kuruldu.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum’da  Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı kuruldu

Atakum Belediyesi, Samsun Tabip Odası ile yapılan iş birliğiyle ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğü desteğiyle Küçükkolpınar Mahallesi’nde, 2 bin 500 metrekarelik alanda “Samsun Tabip Odası Sağlık Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturdu.

 

50 ağaç fidanı, düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu. Pandemi tedbirleri çerçevesinde yapılan törene Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP Atakum Kadın Kolları Başkanı Emine Kandemir, Atakum Belediyesi Meclis üyeleri, Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, TEMA Atakum Temsilcisi Habib Alan, doktorlar, sağlık emekçileri, muhtarlar ve Atakum Belediyesi personeli katıldı.

 

“UNUTMUYORUZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Aramızda olmayan, şiddetle veya Covid-19’la kaybettiğimiz sağlık şehitlerimize, meslektaşlarımıza vefa için bu ormanı oluşturuyoruz. Onlara ve size minnettarız. Sevgi ve saygıyla bağlıyız. Size olan borcumuza sadığız. ‘Unutmuyoruz, unutturmuyoruz ve unutturmayacağız’ demek için buradayız. Bunların hepsi bir vefa sözcüğü ile ifade ediliyor.

 

 Mesleğimizin en büyüklerin İbn-i Sina der ki, ‘Hayatın genişliği, uzunluğundan daha önemlidir’. İşte şu an hayat vermek istediğimiz bu vefa ormanında belki uzun değil ama geniş yaşamış sağlık şehitlerimiz için buradayız. Onlar sadece görevlerini yapmak isterken öldüler. Geride onların gidişiyle acıdan kavrulan ailelerinin, sevdiklerinin yanında kim bilir kaç tane kurtarılmış hayat, şifa verilmiş beden, sabahlara kadar hazırlanmış tezler, makaleler, tutulan nöbetler, alınan dualar, büyük emekle ve stresle yapılan ameliyatlar kaldı.” dedi.

 

 SAĞLIK ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarımızı unutmayacağız.  Sağlık çalışanlarının görevi insanları hayatta tutabilmektir. Hem mesleki bir görev yerine getiriyorlar hem de üstelik kutsal bir görevi de yerine getiriyorlar. Sağlık çalışanlarının görevi aynı zamanda kutsaldır. O nedenle şehitler. Tüm sağlık şehitlerimize saygı ve minnet duygularımla ruhları şad olsun dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

İLK FİDAN, OPR. DR. KAMİL FURTUN ANISINA

Konuşmaların ardından fidan dikimi gerçekleştirildi. Alana 25 akağaç, 25 erguvan 1 adet de çınar ağac fidanı dikildi. Her ağaca şehit sağlık çalışanı isimlerini taşıyan plakalar yerleştirildi. Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun’un Başkan Deveci’yle birlikte alana diktiği ilk fidan ise 2015 yılında görevi başındayken silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eşi Opr. Dr. Kamil Furtun’un adını taşıdı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum’da, , Sağlık, Şehitleri, Hatıra, Ormanı, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');