Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 18:37 Bu haber 429 kez okundu
 
Atakum’da Sokak Hayvanlarına Yiyecek Ve Su Takviyesi
Atakum Belediyesi, koronavirüs önlemleri sonrası aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan hayvanların yiyecek ve susuz kalmaması için çalışma başlattı.
YAŞAM Haberi
Atakum’da Sokak Hayvanlarına Yiyecek Ve Su Takviyesi

 İlçedeki 16 mama matikte düzenli mama ve su takviyesi yapılırken, yeni üretilen mini mama hazneleri ile  besleme noktalarının sayısı 97’ye yükseltilecek.

 

Koronavirüs önlemleri nedeniyle kafelerin kapatılması ve restoranlardaki servis sayısının azalması Atakum’daki sokak canlılarını da olumsuz etkiledi.

 

Sokak Hayvanları ve kuşlar,  “Evde kal” çağrılarına uyan yurttaşların boşalttığı cadde ve sokaklarda yiyecek bulamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. İlçenin 16 farklı noktasına kurduğu mamamatikler ile sokak canlılarının beslenmesini sağlayan, parklara yerleştirilen 56 kedi evi ile barınma olanağı sunan Atakum Belediyesi, koronavirüsle mücadele döneminde yeni önlemler aldı. Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla çalışmalarını sıklaştıran ekipler, Atakum’daki mamamatiklere düzenli olarak mama ve su takviyesi yapıyor.

 

YENİ MAMA HAZNELERİ ÜRETİLİYOR

 

Bunun yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde üretimine başlanan mini mama hazneleri ile yaşamına dokunulan sokak hayvanlarının sayısı artacak. Ekiplerin imalatını sürdürdüğü 25 yeni mama haznesinin belirlenen noktalara yerleştirilmesi ile birlikte Atakum’da hayvanların  yaşam desteği alabileceği istasyonların sayısı 97’ye ulaşacak. İlçedeki hayvanlara  yardım eli uzatmak isteyen Atakumluların da belediye ile dayanışma içinde olduğunu hatırlatan yetkililer,  “Duyarlı yurttaşlarımız bize ulaşarak mama desteği sağlamak istediklerini bildiriyor. Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle doğrudan mama bağışını tavsiye etmiyoruz fakat internet alışverişi yoluyla satın aldıkları mamaların teslimatını bize yönlendirebilirler. Kargo bilgisi aktarırken ‘Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Mimarsinan Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:114 Atakum/Samsun’ adresini vermeleri yeterli olacaktır. Bize ulaşan dayanışma mamalarını program dahilinde can dostlarla paylaşıyor olacağız.” diye konuştu.

 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

Atakum Belediyesi’ne ait parklarda 56 kedi evi bulunduğuna dikkat çeken ekipler, “Kedievlerinin sorumluluğunu komşuluk hukukuna önem veren hemşehrilerimizle paylaşıyoruz. Parkların çevresinde yaşayan yurttaşlar, kedievlerindeki mama stoklarını kontrol edip eksik olanları tamamlıyor. Tüm canlılara eşit yaklaşan, sosyal belediyeciliğin yurttaş tarafında aktif görev alan Atakumlulara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum’da, Sokak, Hayvanlarına, Yiyecek, Ve, Su, Takviyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı