Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 19:30 Bu haber 2504 kez okundu
 
Atakum'da Suriyeliler ve Yabancıları Komisyon Araştıracak
Atakum Belediyesi Atakum ilçesi sınırları içerisinde yaşayan veya dönemsel olarak bulunan Suriyeli veya diğer yabancı uyruklu kişilerin Atakum sakinlerine vermiş oldukları fiziki ve manevi rahatsızlıkla ilgili olarak yapılabilecek kanuni düzenlemeler için araştırma yapacak.
SİYASET Haberi
Atakum'da Suriyeliler ve Yabancıları Komisyon Araştıracak


Atakum Belediye Meclisi 2019 yılı haziran ayı 10. birleşimi 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. 16 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında, ilgili maddeler oy birliği ile komisyonlara havale edildi. 


CHP'li meclis üyesi Yusuf Erden meclise,  Atakum ilçesi sınırları içerisinde yaşayan veya dönemsel olarak bulunan Suriyeli veya diğer yabancı uyruklu kişilerin Atakum sakinlerine vermiş oldukları fiziki ve manevi rahatsızlıkla ilgili olarak yapılabilecek kanuni düzenlemelerin belirlenmesi amacıyla hukuk komisyonunun çalışma yapması talebinde bulundu.

 

Talep üzerine konuşan Başkan Deveci, "İçinde bulunduğumuz coğrafyanın ne yazık ki belli zaman dilimlerinde karşılaştığı bir sorun. Ama sadece Atakum, Samsun değil Türkiye büyük bir sorunla yüz yüze. Bizim belediye olarak hukukta birçok tanımı olan yabancılara ne gibi yaptırımlar uygulayabiliriz. Hiçbir yaptırım uygulayamıyorsak bile böyle bir sorunun karşısında Atakum Belediye Meclisi ne yapmalı bunları araştırmalıyız. Atakum'un kültürünü, insanların sokakta yürümesini veya çocukların güvenliğini zorlayacak mı?

 Bunların belirlenmesi ve alınacak tedbirlerin konuşulması gerekiyor. Meclisimizin zaten bunları konuşması gerekir. Meclisimiz için hem bilgi toplamak hem de bir öneri hazırlamak kaydıyla bu dilekçeyi hukuk komisyonumuza havale etmek istiyorum. Komisyonumuz yabancılar alanında uzmanlığı olan kişilerden ve sivil toplum kuruluşlarıyla detaylı çalışma gerçekleştirebilir" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, Suriyeliler, ve, Yabancıları, Komisyon, Araştıracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı