Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 17:35 Bu haber 804 kez okundu
 
Atakum'da Yüz Yogası
Atakum Gönüllüleri Derneği, Herkes İçin Sağlık Federasyonu (HİS) Yoga Antrenörü Kader Oğuz eşliğinde yoga ile ilgili etkinlik düzenledi.
SAĞLIK Haberi
Atakum'da Yüz Yogası

Atakumlu kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yoga antrenörü Kader Oğuz, yoganın gündelik hayatımızdaki önemine vurgu yaptı. Kader Oğuz,  ‘’Yoga birleşmek , birleştirici olmaktır. Bugün Atakumlu kadınlarımızla bir araya gelerek yüz yogası, nefes teknikleri ve bedensel hareketler yaptık. Çok verimli bir etkinlik oldu. Yüzümüzün geç kalmasındaki sır yüz yogasından geçiyor. Yüz yogasının önemini birkaç seans sonunda bütün kadınlarımız fark ediyor. Bu arada Atakumlu kadınlar, Atakum Gönüllüleri Genel Sekreteri Bayram Çelik’e teşekkür ederken bu gibi etkinliklerin Atakum’da  çoğalmasını istedi.

ÇELİK: KENT YÖNETİMLERİ BETON YERİNE SOSYALLEŞMESİ LAZIM

 Atakum Gönüllüleri Genel Sekreteri Bayram Çelik ise, Atakum’un güney tarafı diye adlandırdığımız  ve gelişimini tamamen sağlayamamış yerlerde  insanlar hastaneye, sağlık ocağına, aile hekimi gitmeyi maalesef sosyal aktivite olarak görüyorlar. Kent yönetimi,  insanların refahını üst seviyeye çekebilmesi lazım. Bir kentte kültür, sosyalleşme, eğitim, eğlence ve  insan odaklı çalışılma olmayınca, kentler beton-cam-bina yapılarak insanların mutsuzluk tablosu ortaya çıkıyor. Dünya kötülere bırakılmayacak kadar güzel ve siz kadınlarımıza borçluyuz’’ diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'da, Yüz, Yogası,
Yorumlar
Haber Yazılımı