Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 14:32 Bu haber 337 kez okundu
 
Atakum’dadere ve su kanallarında taşkın temizliği
Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yağış sezonu öncesinde taşkınları önlemek amacıyla ilçedeki dere yatakları ve su kanallarında temizlik çalışmalarını tamamladı.
YAŞAM Haberi
Atakum’dadere ve su kanallarında  taşkın temizliği

Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Samsun’da yıllık yağışın en fazla olduğu sonbahardan kışa geçiş dönemi öncesinde sorumluluk alanında yer alan dere yatakları ve su kanallarında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

 

 Dere yataklarında iş makineleri ile çalışan ekipler, su yollarını akışa uygun hale getirdi. Ekskavatör ile dere yatağından çıkarılan ot, dal, çamur ve suyun akışına engel olan diğer atıklar kamyonlara yüklenerek bölgeden uzaklaştırıldı. Kırsal mahallelerde de kanal temizliği yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, engebeli arazilerde konumlanan yerleşim alanlarında yol kenarı su kanallarını kışa aylarına hazır hale getirdi. Toprak, ağaç dalları ve yaprak parçaları ile dolan kanallar iş makineleri ile yeniden açılarak, dere yataklarına bağlantıları sağlandı.

 

 

Kentin sonbahardan kışa geçiş döneminde yoğun yağış aldığını belirten Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ıslah çalışması yapılmamış dere yataklarını, olası su taşkınlarına karşı yağışın yoğunlaştığı sezon öncesinde temizledi. Engebeli arazide yer alan kanalları yeniden açtı, genişletilmesi gereken alanlara müdahale etti. Kanalların dere yatakları ile bağlantısını sağladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Atakum’dadere, ve, su, kanallarında, , taşkın, temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı