Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 20:25 Bu haber 2385 kez okundu
 
Atakum'daki Özel Çocuklar Okulu'nun Taşınmasına Veliler Tepkili
Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin Şehir Merkezine 20 km uzaktaki Taflan’daki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ne taşınması kararına tepki gösteren veliler, kararın iptali için mücadeleye başladı.
EĞİTİM Haberi
Atakum'daki Özel Çocuklar Okulu'nun Taşınmasına Veliler Tepkili

 

Samsun’un Atakum İlçesi’nde bulunan ve 20 yıldır engelli çocukların eğitim ve öğretim gördüğü Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin  Şehir Merkezine 20 km uzaktaki Taflan’daki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ne taşınması kararına tepkiler sürerken, veliler de okullarını ve çocuklarının haklarını savunmak için harekete geçti.

 

Haber sitemizi ziyaret eden öğrenci velileri, kararın çok yanlış olduğunu, engellilere sahip çıkılması gerekirken bu kararın bu güne kadar çocuklara verilen eğitimin yokedilmesi anlamına geleceğini söylediler.

 

Okulun taşınma kararına karşı sosyal medya ve vatandaşlar düzeyinde de imza kampanyası başlatan veliler, siyasi parti il başkanlarını, basın yayın kuruluşlarını ziyaret ederek okulda eylem yapacaklarını da bildirdiler. Veliler ayrıca kararın iptali için dava açmaya da hazırlanıyor. 

 

Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci velileri Çiğdem Demir, Hatice Kopuzoğlu, Fadime Yaşar' ve Sefer Doğan'dan oluşan bir temsil heyeti diğer veliler adına  ilk olarak 1 Haziran Pazartesi Günü AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek mağduriyetlerini anlatacaklar ve kararın iptali için destek isteyecekler. 

 

20 YILDIR ENGELLİLER İÇİN YAPILAN MİLYONLARCA LİRALIK YATIRIM BOŞA GİDECEK

 

Öte yandan Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin 20 yıldır faaliyet gösterdiği, bu okulun iş okulu olarak da eğitim verdiği ve bütün sistemin 20 yıldır yapılan yatırımlarla engellilerin eğitimine ve yaşamına uygun hale getirildiği de ortaya çıktı. BİLSEM Öğrencilerinin buraya taşınması ile yeniden inşaat çalışmaları başlayacak ve okulu BİLSEM Öğrencilerine uygun hale getirilmesi için ek yatırım gerekecek.

 

YENİ BİNAYA DA YENİDEN YATIRIM

 

İsraf bununla da kalmayacak!.. Taflan’daki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ne  de Engelli öğrencilerin eğitim görebilmesi için engellilere gereken sınıf, tuvalet, atölye, yemekhane, rampa vb. yatırımı  yapılması gerekiyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'daki, Özel, Çocuklar, Okulu'nun, Taşınmasına, Veliler, Tepkili,
Yorumlar
Haber Yazılımı