Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 18:54 Bu haber 755 kez okundu
 
Atakum’dan Artvin’deki yangın mağdurlarına Yardım
Atakum Belediyesi’nin çağrısı ile Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde çıkan ve çok sayıda evi küle çeviren yangın nedeniyle evsiz kalan vatandaşlar için Atakum halkı gıda, battaniye ve kıyafet yardımı yaptı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Atakum’dan Artvin’deki yangın mağdurlarına  Yardım

Bağışlar Atakum Belediyesi tarafından mağdurlara ulaştırıldı.

 

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde geçen temmuz ayında bir ahşap evde başlayan yangın kısa süre içerisinde etrafa yayıldı. Alevlere teslim olan ahşap yapılar küle döndü. Yangında 35 hane kül oldu.

 

 Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangın, Dokumacılar’da yaşayan çok sayıda haneyi evsiz bıraktı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de yangında zarar gören yurttaşlar için sosyal medya üzerinden dayanışma çağrısında bulundu

 

YARDIMLAR KÖYE ULAŞTIRILDI

 

Atakumlu yurttaşların bağışları ile hazırlanan; kıyafet, yorgan, nevresim ve battaniye içeren Yaklaşık 140 parça battaniye, yorgan, yastık ve nevresimden oluşan ev eşyalarının yanı sıra 107 koli kadın, erkek, genç, çocuk kıyafeti, atkı, bere, eşofman ve çantanın bulunduğu yardım paketleri, Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi ekiplerince Dokumacılar köyüne ulaştırıldı.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum’dan, Artvin’deki, yangın, mağdurlarına, , Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı