Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 20:31 Bu haber 2614 kez okundu
 
Atakum Kadın Meclisi Başkanı Yazlık Evini Sağlık Çalışanları İçin Verdi
Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, yazlık evini koronavirüs salgını ile mücadelede görev alan ve bulaş riski nedeniyle evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarının kullanımına açtı.
YAŞAM Haberi
Atakum Kadın Meclisi Başkanı Yazlık Evini Sağlık Çalışanları İçin Verdi

Bölgedeki sezonluk konut sahiplerine de destek çağrısında bulunan Kangüleç, “Sağlık çalışanlarına sadece alkışlayarak destek olamayız. Atakum’da yazlık ve ikinci konutu bulunan tüm yurttaşları; evlerini Samsun’un doktorları, hemşireleri ve tüm sağlık personelinin kullanımına açmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

Samsun’daki hastanelerde salgın mücadelesi için 7 gün, 24 saat görev yapan ve sayıları 7 bini aşan sağlık emekçilerinin bulaş riski nedeniyle evlerine gidemediklerini belirten Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, Çakırlar Yalı Mahallesi’ndeki yazlık evini sağlık çalışanlarının barınma ihtiyacı için kullanıma açtı. Bölgede çok sayıda yazlık ev bulunduğunu belirten Kangüleç, “Atakum’da yazlığı ve ikinci evi olan herkesi sağlık çalışanlarımıza destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

ATAKUM BELEDİYESİ DEZENFEKTE EDECEK

 

 

Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilecek dayanışma uygulaması kapsamında evini kullanıma açmak isteyen yurttaşlar ile barınma yerine ihtiyaç duyan sağlık emekçileri, 0532 440 72 96 numaralı telefon ile iletişime geçebilecek. Eşyalı ve ısınma sistemine sistemine sahip olan, 4 ila 6 kişinin barınabileceği yazlık evler, salgınla mücadele dönemi boyunca sağlık çalışanları tarafından kullanılabilecek. Doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanları, mesaileri sonrasında bu evlerde konaklayabilecek, göreve geri dönmeden önce istirahat edebilecek. Salgın tehlikesi sona erdikten sonra, Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sağlık çalışanlarının kullandığı konutları temizleyip dezenfekte ettikten sonra ev sahiplerine teslim edecek.

 

 

‘SADECE ALKIŞLAYARAK DESTEK OLAMAYIZ’

 

Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak dayanışmaya katkı sağlamak istediklerini belirten Kangüleç, “Samsun’un Atakum bölgesi, yazlıkçıların uğrak yerleri arasında bulunuyor. Burada çok sayıda yazlık ev mevcut. Sezon itibarıyla şu anda bu yazlık evler mobilyaları, ısınma sistemleri ile birlikte atıl vaziyette. Dubleks, tripleks ya da tek katlı bahçeli yapılardan oluşan bu evlerin her biri dört ya da altı kişiyi misafir edebilme olanağına sahip. Bu bölgede yazlık ev sahibi olan herkese bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Sağlıkçılara sadece alkışlayarak destek olamayız. Elimizdeki imkanlarla daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Atakum’da yazlığı ya da ikinci evi olan tüm yurttaşlarımızdan, bu evleri sağlık personelinin barınma ihtiyacı için kullanıma açmalarını istiyoruz. Bu sürece öncü olmak için ailem ile birlikte sahibi olduğumuz yazlık evi sağlık çalışanlarına tahsis etmeye karar verdik. Altı sağlık çalışanı, virüs tehlikesi ortadan kalkana kadar bu evde kalabilecek” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Kadın, Meclisi, Başkanı, Yazlık, Evini, Sağlık, Çalışanları, İçin, Verdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı