Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 18:22 Bu haber 3891 kez okundu
 
Atakum 'Kent Konseyi' Başkanlığına Derya Oktay Seçildi
Atakum Belediyesi Kent Konseyi'nin Olağan Genel Kurulu Yalı Kafe Restoran'da gerçekleştirildi.
- Haberi
Atakum  'Kent Konseyi'  Başkanlığına   Derya Oktay Seçildi


Genel kurula, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediye Meclisi Üyeleri, Atakum İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı, Ondokuz Mayıs Ünversitesi (OMÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan genel kurulda Atakum Kent Konseyi başkanlığına OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay seçildi. 

Genel Kurulda  Atakum Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Derya Oktay, " Burada tek amaç yaşadığımız çevreyi, Atakum'u öne çıkarmak. En başta öncelikleri belirlemeliyiz. 'Her şey yapacağız' dersek, hiçbir sonuç vermez. Öncelikleri belirleyerek doğru adımlar atmak bizi sonuca götürecek. Ben sayın Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci'nin konseyimizin ve şahsın yönlendirmeleriyle elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bilmesini isterim. Bizim mimarlık, şehir planlama veya kentsel tasarımda tek amaç insanların mutlu olmasıdır. 

TÜBİTAK destekli kentsel yaşam kalitesinin ölçülmesiyle ilgili proje tamamladım. Bu uluslararası camiada da bir ağ olarak bana kentte insanların neler beklediği konusunda çok önemli bilgiler kazandırdı. Yaklaşık 600 haneyle yapılan anketlerle önemli sonuçlara vardık. Bu konseyde Atakum'un en büyük ihtiyaçları, sorunları ve Atakum'u öne çıkaracak kazanımlar neler olacak bunu düşünmemiz gerekecek. Bu konuda sizlerden de büyük destek isteyeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum" sözlerini kaydetti. 

YÜRÜTME KURULU SEÇİLDİ
Yapılan seçimlerde Atakum Kent Konseyi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Prof. Dr. Derya Oktay, Genel Sekreter Şeref Aydın, Servet Baskan, Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, Canan Berk, Günseli Baskan, Eylem Oktay, Av. Leyla Güntekin Çoruh, Serkan Kalkan, Meltem Tunç, Cevdet Karaca, Cansu Ege İvgin, Emine Uyarer, Afşar Duman, Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, Av. Burhan Uyan, Serdar Bayramkaya, Gamze Birsöz Koç, Seher Çakır, Nihat Alparsan. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, , 'Kent, Konseyi', , Başkanlığına, , , Derya, Oktay, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı