Haber Detayı
10 Aralık 2020 - Perşembe 17:37 Bu haber 992 kez okundu
 
Atakum Pandemi Destek Ekibi Hastaneye Ulaştıracak
Atakum Belediyesi Pandemi Destek Ekibi, sokağa çıkma kısıtlaması süresince hastane randevularına ulaşımda zorluk yaşayan PCR testi pozitif veya temaslı kişiler ile diğer yurttaşlara ulaşım desteği sağlayacak.
YAŞAM Haberi
 Atakum Pandemi Destek Ekibi Hastaneye Ulaştıracak

Yurttaşların, 0552 963 02 29 numaralı hattan ulaşılabileceği ekipler, Atakumluları evinden alıp muayene sonrasında yine evine bırakacak.

 

Dünya genelinde bir milyondan fazla insanın yaşamını yitirmesine sebep olan koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk gününden itibaren acil eylem planını devreye alarak sahaya inen Atakum Belediyesi, kurduğu Pandemi Destek Ekibi ile kentte her alanda yurttaşlara destek olmaya devam ediyor. Atakum Belediyesi ekipleri, bu defa da sokağa çıkma kısıtlaması süresince hastane randevularına gidecek yurttaşların ulaşımını sağlayacak.

 

ARAÇLARA ÖZEL ÖNLEM

Türkiye genelinde 11 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 14 Aralık Pazartesi sabahı saat 05.00’te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında PCR testi pozitif çıkan veya temaslı Atakumlular ile sağlık durumu kritik olmayan, hayati fonksiyonlara sahip yurttaşların hastane randevularında ulaşım desteği verilecek. Koronavirüs olmayan kişilerin araçları ile PCR testi pozitif veya temaslı kişilerin araçları farklı olacak. HES kodu sorgulaması ile gerçekleştirilecek kontrollerin ardından ulaşım desteği alabilecek PCR testi pozitif Atakumlular, ekiplere 0552 963 02 29 numaralı telefondan ulaşabilecek. Yolcu ve sürücü bölümünün hava geçirmeyen bir panelle ayrıldığı araca binilmeden önce maske, eldiven ve siperlik takılması, araca biniş yapılan haricinde başka bir kapıya dokunmaması ve dezenfektan kullanması gerektiği konusunda uyarılar yapılacak. Koruyucu tulum, maske, eldiven, siperlik ile korunacak sürücüler ise hastane randevusunun sonuna dek araçtan inmeden yolcusunu bekleyecek. Muayenenin ardından yolcu yeniden evine bırakılacak. Araç sürücülerine de düzenli olarak PCR testi uygulanacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Atakum, Pandemi, Destek, Ekibi, Hastaneye, Ulaştıracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');