Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 17:57 Bu haber 1047 kez okundu
 
Atakum Rotary Kulübü’nden elektronik atık kampanyası
Atakum Rotary Kulübü, hayata geçirdiği proje kapsamında 539 kilo elektronik atık topladı. Kulüp üyeleri okullara özel olarak hazırlattıkları e-atık çöp kovaları yerleştirecek.
SİVİL TOPLUM Haberi
Atakum Rotary Kulübü’nden elektronik atık kampanyası

Kulüp üyeleri yeni öğretim yılında okullara özel yaptırılan e-atık çöp kovaları yerleştirerek atıkların geri dönüşümünü ve çevreye katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Proje ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Atakum Rotary Kulüp Başkanı Hüsnü Karaarslan,

 

“ Bu sene bizim için önemli bir proje olan ROTARY 2430 BÖLGE FEDERAYONU, TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı), TUBİSAD tarafından hayata geçirilen “ATMA,BAĞIŞLA,EĞİTİME DESTEK OL” projesi çerçevesince ilk etapta 539 kg elektronik atık topladık ve yetkili kurum aracı ile Tekirdağ’da ki e-atık toplama merkezine gönderdik.

 

Bu projenin 3 ayağı var. Çöpe atılarak çevreye büyük zarar veren elektronik atıkların doğru yöntemlerle toplanması, Toplanan çöpün ülke ekonomisine kazandırılması, Bizim tarafımızdan toplanan elektronik atıkların geri dönüşüm gelirleri ile ihtiyaç sahibi çocuklarımıza nitelikli eğitim imkanı sunmak.”  Dedi.

 

ELEKTRONİK ATIKLARINIZI BİZE VERİN!

 

Atakum Rotary Kulübü dönem başkanı Hüsnü Karaarslan, “ Temmuz ayında dönemimiz başlar başlamaz bu konunun üzerinde önemle durduk ve üyelerimizden, çevremizden elektronik atık toplamaya başladık. Topladığımız atıklar 539 kg ulaşınca Tekirdağ’da ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisanslı firma tarafından gönderilecek araçla ilk etap e-atıklarımızı göndereceğiz.

 

 Okulların açılması ile birlikte okullara özel yaptırılan  e-atık çöp kovaları temin edeceğiz ve çevre duyarlılığı konusunda seminerler verip, broşürler dağıtarak halkımızı bilinçlendirmeye çalışacağız. Yıl boyunca devam edecek bu proje için de herkesten destek bekliyoruz. Bunun için için Kulübümüzün Atakum Esenevler Mahallesi  446. Sk. No: 6/2    deki adresimize veya 0 362 231 46 63 Nolu telefonumuza müracaat edilmesi durumunda atıkları kabul ederiz.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Rotary, Kulübü’nden, elektronik, atık, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı