Haber Detayı
03 Ağustos 2016 - Çarşamba 13:45 Bu haber 2119 kez okundu
 
Atakum-Terme Dayanışması
Terme Belediyesi’nin yaz sezonunda başlattığı kumsal temizliği çalışmalarına Atakum Belediyesi’nden araç desteği geldi.
- Haberi
Atakum-Terme Dayanışması

Terme Belediyesi, Temizlik İşleri ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında kumsal temizliği çalışmaları ilçenin Yalı mahallesinde devam ediyor. Müdürlüklere bağlı ekipler ve kum temizleme aracı ile gerçekleştirilen çalışma ile yosun ve otlarla kaplanan, çöplerin biriktiği sahiller temizlenerek doğal görünümüne kavuşturuldu.

Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ertan Keleş  sahillerin korunması ve yenilenmesi adına çalışmaların devam edeceğini belirterek, “Sahillerimizin korunması çok önemli. Terme’li ve Terme’ye misafir olarak gelen vatandaşlarımız artık daha temiz bir sahil ile karşılaşacaklar” dedi.

ATAKUM BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR
İlçede gerçekleştirilen sahil temizlik çalışmalarına olan araç desteğinden dolayı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür eden Başkan Kul tüm sahillerde, yapılan program dahilinde bakım ve temizlik çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Kul açıklamasında "Sürdürebilir turizmin temeli ancak çevre ve çevrenin korunmasıyla gerçekleşir. Yaz aylarında oldukça hareketli olan sahillerimizde vatandaşlarımız tatillerini huzurlu bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için temizlik çalışmasına daha çok önem veriyoruz. Ekiplerimiz sahil ve kıyı bandında çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürüyorlar. Yapılan temizlik esnasında olumsuz hava koşullarının biriktirdiği çöplerin yanı sıra ne yazık ki duyarsız vatandaşlarca bilinçsizce atılan çöpler de dikkat çekiyor. Bu nedenle vatandaşlarımızı bir kez daha sahillerde meydana gelen kirlilik konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum-Terme, Dayanışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı