Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 17:55 Bu haber 2159 kez okundu
 
Atakum'u Kent konseyi, Bütçeyi Cemil Deveci Yönetecek!
Atakum Kent Konseyi'nin başkanı ve yürütme kurulunun seçim toplantısında konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atakum Belediyesi'nin hem yetkilerinin hem de sorumluluklarının yüzde 70'ini Kent Konseyi'ne veriyorum. Bir tek Bütçeyi ben yöneteceğim." dedi.
SİYASET Haberi
Atakum'u Kent konseyi, Bütçeyi Cemil Deveci Yönetecek!


BELEDİYENİN YÜZDE 70'İ KONSEYİN

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Kent Konseyi toplantısının Atakum için çok önemli olduğunu belirterek,  Herkes duysun. Atakum Belediyesi'nin hem yetkilerinin hem de sorumluluklarının yüzde 70'ini Kent Konseyi'ne veriyorum. Ben bir tek bütçeyi yöneteceğim, o yüzde 30 da oradan. Geri kalanını da beraber yürüteceğiz. Eğer bu kentte ortak aklı kurabilirsek, kentin 50 yıllık geleceğinin altına birlikte imza atabilirsek bizden sonraki nesillerimize ve çocuklarımıza yaşanabilir bir kent bırakmış olacağız.

 

'Geleceğin kenti Atakum' tanımı bu kadrolarla hayata geçmiş olacak. Bu konuda kararlıyım. Ulaşabildiğimiz kadrolar Samsun'un bu zamana kadar gördüğü en nitelikli, en akademik, partili siyaset kavramından uzak, 'Bu kentte benim de imzam olsun' diyebilecek insanlardan oluşacak. Sadece bu salonda bulunan insanlardan değil, daha fazla insandan oluşacak. Yasada tanımlanmayan ama olması gereken sivil inisiyatifleri bu karar gruplarında toplayacağız. Emeğimle gece gündüz varım, gelin beraber Atakum'u gelecek 50 yıla birlikte hazırlayalım. Yolumuz açık olsun" diye konuştu.

 

Yalı Kafe Restoran'da gerçekleştirilen   Atakum Belediyesi Kent Konseyi'nin Olağan Genel Kurulunda  Atakum Kent Konseyi başkanlığına OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay seçildi. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'u, Kent, konseyi,, Bütçeyi, Cemil, Deveci, Yönetecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı