Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 12:48 Bu haber 4408 kez okundu
 
Atakum'un CHP'den istifa eden meclis Üyesi Acat'tan açıklama
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Atakum Belediye Meclis Üyeliğine seçilen ve geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından istifasını duyuran Abdurrahman Acat basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
Atakum'un CHP'den  istifa eden meclis Üyesi Acat'tan açıklama

Acat açıklamasında, mensubu olduğu parti teşkilatından gerekli desteği göremediği ve partisinin kendisine sahip çıkmadığı için istifa ettiğini bildirdi, destek verdiği için Başkan Cemil Deveciye teşekkür etti.
 

Abdurrahman Acat, istifası ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra beni bu göreve layık gören Atakum halkı için elimden gelen hizmetleri yapmaya çalıştım. Ancak bu noktada mensubu olduğum parti teşkilatından gerekli desteği göremediğim gibi daha önceden AK Partili olduğum yönünde medyada yer alan haberler sebebiyle yıpratıldım. Bu dönemde partimin bana sahip çıkmadığını gördüm.

Bu sebeple artık Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde Atakum halkına hizmet edemeyeceğimi istifa dilekçem ile birlikte CHP Atakum İlçe Başkanlığına ibraz ettim.

Bundan böyle Atakum Belediye Meclis üyeliğimi, bağımsız olarak sürdüreceğimi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atakum sokaklarında Atakumlu hemşehrilerimle birlikte olarak, onların sorunlarını meclise taşıyıp, tüm gayretlerimle Atakum halkına hizmet edeceğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinden meclis üyeliğim süresince bana her konuda desteğini esirgemeyen Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci'ye teşekkür ediyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum'un, CHP'den, , istifa, eden, meclis, Üyesi, Acat'tan, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı