Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 20:49 Bu haber 2421 kez okundu
 
Atakum Yalı Kafe İçin Referandum çağrısı
Samsun'un Atakum İlçesi'nde vatandaşlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Belediye işletmesi Yalı kafe'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Kıraathanesi yapılması kararına tepki gösterdiler.
SİYASET Haberi
Atakum Yalı Kafe İçin Referandum çağrısı


Bugün Yalı kafe önünde bir araya gelen Atakumlulara, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak,  CHP Atakum ilçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı  Selen Gülhan Çam, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zekai Topsakal, Atakum İYİ Parti ve CHP Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu yönetici ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

 

Eylemde konuşan  CHP İlçe Başkanı Turgay  Özçelik, "Yalı Kafe'nin Millet Bahçesi yapılmasını halka soralım. İşte Samsunlular, İşte Atakumlular!. Referandum yapılsın!" dedi.

 


Atakumlular, 'Diren Atakum, Referandum İstiyoruz, Yıl Olmuş 2020 Siz Hala Kek Diyorsunuz, Keklenmeyiz' yazılı dövizlerle Yalı Kafe'nin Millet Kıraathanesi'ne çevrilmesine karşı çıktı. İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum Yalı Kafe'nin AK Partili Belediye  döneminde de kafe olarak hizmet verdiğini, şimdi Millet İttifakının belediyesinin elinden siyasi olarak alınmak istediğini ifade ederek, bu uygulamayı kabul etmediklerini, sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

 

Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zekai Topsakal da" Yalı Kafe yıllardır Atakum belediyesi'nin işlettiği bir yer. Biz burada her iki partili başkan döneminde düğünler yaptık, etkinliklerde bulunduk. Yalı Kafe'nin Millet bahçesi olmasını kabul etmiyoruz!" dedi.

 

Yalı Kafe ve bulunduğu alanın, 'siyasi bir hamle' ile 25 yıldır süregelen kültüründen koparılmak istendiğini belirten  CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik,"Yalı Kafe kültürü siyasi tasarruflarla bir kalemde silinmeye çalışılmaktadır. AK Part'nin klasikleşen 'ben yaptım oldu' zihniyetiyle yok edilmek istenmektedir. Yalı Kafe, Millet Kıraathanesi'ne çevrilmek istenmektedir. Atakum, bazı kişilerin 'siyasi hesaplaşma arenası' değildir. Buranın her bir metrekaresinde Atakumluların söz hakkı vardır. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, Atakum'un iradesine kulak vermesini ve bu alan için referandum gerçekleştirmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Atakum, Yalı, Kafe, İçin, Referandum, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı